قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در گلستان

رئیس اتاق اصناف استان گلستان گفت: اگر تمامی تسهیلات درخواستی که ۱۸۹ میلیارد تومان است، پرداخت شود شرایط ادامه اشتغال حداقل ۱۷ هزار نفر تامین خواهد شد. تاکنون ۱۰۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش ندای تجن- حسین خلیلی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: در استان ما  ۵۷ صنف مختلف وجود دارد. حدود ۵۰ هزار فعال صنفی در کل استان و ۱۴ هزار مورد هم در شهر گرگان مشغول به فعالیت هستند.

او ادامه داد: همه این اصناف در اثر کرونا متحمل ضرر شده‌اند، برخی  به علت ممنوعیت فعالیت مانند تالارها و استخرها، هتل‌ها و .. صد درصد خسارت دیده‌اند و برخی هم که اجازه فعالیت داشتند بازار خوبی نداشته و زیان دیده‌اند.

خلیلی توضیح داد: درآمد کسبه‌ای که اجازه فعالیت داشتند به کمتر از ۵۰ درصد رسیده ‌است که نشان از شرایط سخت اقتصادی مردم دارد که حتی اگر محدودیت کرونایی هم نباشد قدرت خرید ندارند.

او ادامه داد: برای تامین اقلام مورد نیاز مردم در شب عید، فروشگاه‌ها فروش فوق‌العاده گذاشته‌اند و  اینگونه باکاهش قیمت‌ها میزان فروش را افزایش داده‌اند، البته هزینه تمام شده تولیدات به‌حدی افزایش داشته که حتی تخفیف‌ها هم نمی‌تواند مردم را برای خرید ترغیب کند، اما به هرحال چرخه کسب و کار در حال چرخش و  بازار متعادل و آرام است.

خلیلی افزود: هرچند طبق آمار رسمی میزان ابطال پروانه ما کمتر از سال ۹۸ بوده است اما آمار غیر رسمی تعطیلی و خروج از کار کم نیست و مشکل، نداشتن‌ آمار دقیق آن بخش است.

رئیس اتاق أصناف گلستان ادامه داد:در سال ۹۸ ما ۱۵۰۵ جواز کسب صادر کردیم و ۹۷۶ پروانه نیز ابطلال شد اما درسال قبل ۲۱۲۲ جواز جدید صادر شده و فقط ۸۲۳ ابطلال پروانه داشته‌ایم.

او در رابطه با تسهیلات کرونایی هم گفت: تاکنون از ۱۱ هزار و ۶۰۶ پرونده تشکیل شده و درخواست ۱۸۹ میلیارد تومان تهسلات درخواستی بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان پرداخت شده است. که البته این تسهیلات برای بخش تولید بوده وشامل بخش توزیع نیست.

خلیلی تاکید کرد: اگر تمامی تسهیلات درخواستی پرداخت شود شرایط ادامه اشتغال حداقل ۱۷ هزار نفر تامین خواهد شد./ پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران

درباره ی admin2

مطلب پیشنهادی

مدیر کل منابع طبیعی گلستان خبرداد:اطفای حریق در عرصه‌های جنگلی «درازنو» کردکوی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از اطفای کامل آتش سوزی در عرصه های جنگلی کردکوی پس از سه روز خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *