قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کمیته ای برای صدور مجوز پروانه تشکل های صنفی تشکیل می شود

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف صدور مجوز پروانه تشکل های صنفی خبر داد.

ندای تجن- علی حدادی ، با اشاره به نشست روز(یکشنبه 15 فرودین ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: بررسی طرح اصلاح مواد (1) و (10) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی با حضور نماینده شورای نگهبان، مرکز پژوهش ها، نمایندگان تشکل های صنفی-تخصصی و دستگاه های اجرایی ذیربط که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود در دستورکار قرار گرفت.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تشکلات صنفی تشکلاتی بودهکه به وسیله دارندگان کسب، پیشه، حرفه، تخصص و مهارت معین تشکیل شده که اهداف، برنامه ها و اقدامات آنها به صورت غیر سیاسی، غیر دولتی، غیر تجارتی، غیر انتفاعی و داوطلبانه در جهت منافع خاص مربوط به صنف است.

وی گفت: تشکل ها در 2 سطح استانی و ملی فعالیت دارند و با مصوبه کمیسیون 15 تشکل استانی در سطح ملی فعالیت کنند.

این نماینده مجلس توضیح داد: صدور پروانه فعالیت تشکل ها به دلیل منفک شدن از قانون ماده 10 احزاب بلاتکلیف بود، مقرر شد مجوز اولیه صدور پروانه تشکل توسط کمیته ای صادر شود.

حدادی درباره اعضای کمیته مذکور گفت: این کمیته از مجموعه نماینده قوه قضاییه، معاون هماهنگی اقتصادی وزارت کشور و معاون هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس اتاق اصناف و رئیس بسیج اصناف تشکیل می شود که می تواند به تشکل ها مجوز بدهد./خانه ملت

درباره ی admin2

مطلب پیشنهادی

معرفی برگزیدگان مسابقه کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد

برگزیدگان مسابقه کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *