نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران  : ارائه ۵۵ طرح حمایتی اتاق اصناف به دولت/ مهلت تمدید چک‌های صنوف کافی نیست
نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران  : ارائه ۵۵ طرح حمایتی اتاق اصناف به دولت/ مهلت تمدید چک‌های صنوف کافی نیست

نائب رئیس اتاق اصناف ایران، از ارائه ۵۵ طرح از سوی اتاق اصناف به دولت در راستای حمایت از صنوف خبر داد و گفت: مهلت تمدید پرداخت چک‌های صنوف کافی نیست. به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌وگو با تسنیم، درباره پیگیری اتاق اصناف […]

نائب رئیس اتاق اصناف ایران، از ارائه ۵۵ طرح از سوی اتاق اصناف به دولت در راستای حمایت از صنوف خبر داد و گفت: مهلت تمدید پرداخت چک‌های صنوف کافی نیست.

به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌وگو با تسنیم، درباره پیگیری اتاق اصناف در جهت بازنگری در محدودیت‌های کرونایی برای اصناف اظهار داشت: اتاق اصناف کشور ۵۵ برنامه در راستای حمایت از صنوف آسیب‌دیده به دولت ارائه کرده است.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران  تصریح کرد: دولت در راستای کمک به اصناف چند مورد از این برنامه‌ها را اجرایی کرده که ضمن تشکر از اقدامات انجام شده اما این اقدامات به هیچ وجه کافی نبوده و خسارات اصناف را جبران نمی‌کند.

رئیس اتاق اصناف رشت با بیان اینکه تعطیلی واحدهای صنفی آثار مخرب خود را نه تنها در همان مقطع زمانی بلکه بیشتر در ماه‌های آینده می‌گذارد خاطرنشان کرد: مهلت پرداخت چک‌های صنوف تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه تمدید شد که این زمان نیز برای تنفس چک کافی نیست.

وی با تأکید بر اینکه این اثرات مخرب در سال گذشته کاملاً نمایان بود و این امر نیازمند توجه جدی دولت است افزود: در مرحله نخست طرح‌های حمایتی، طرح‌های ارائه شده جنبه تعویقی داشته که از جمله آن‌ها می‌شود به امهال در پرداخت مالیات‌ها اشاره داشت.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران ابراز داشت: در پی شیوع کرونا و شرایط تحریمی، اقتصاد کشور، اقتصاد بنگاه‌های خرد و قدرت خرید مردم کاهش خود را بیشتر نشان داده لذا دامنه این کمک‌ها باید به نحوی باشد که اصناف را روی پا نگه دارد.

وی با بیان اینکه اگر در این شرایط اقتصادی همین اشتغال موجود در اصناف نیز حفظ شود کار بسیار بزرگی انجام شده، افزود: تنها بخشی که در حوزه اشتغال دارای یک ریتم پایدار است بخش اصناف بوده و تعطیلی این واحدها به اشتغال موجود در اصناف ضربه وارد می‌کند.

رئیس اتاق اصناف رشت خاطرنشان کرد: اتاق اصناف تمام پیشنهادهای موجود را به دولت ارائه کرده تا دولت در جهت حفظ اشتغال موجود در اصناف و ارتقای توان اقتصادی و تاب‌آوری اصناف در شرایط سختی که متحمل شدند اهتمام ورزد.