قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ضرورت تسریع در نصب سامانه کمک‌ ناوبری ILS در فرودگاه ساری

رازجویان با اشاره به این که برای امنیت پروازها در دو سال اخیر تلاش شده است، گفت: تسریع در نصب سامانه کمک‌ناوبری ILS در فرودگاه ساری ضروری است. ‎

به گزارش ندای تجن، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، گفت: تسریع در نصب سامانه کمک‌ناوبری ILS در فرودگاه ساری ضروری است.

مهدی رازجویان در جلسه پیگیری مشکلات فرودگاه ساری با تاکید بر اینکه فرودگاه‌های استان باید به ایده‌آل‌ترین سطح استانداردها برسند، تصریح کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه و تامین مصالح مورد نیاز در فرودگاه‌ ساری، دو پروژه مهم استانداردسازی این فرودگاه اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر آغاز نصب سامانه کمک‌ناوبری ILS در فرودگاه ساری، اظهار داشت: با نصب و عملیاتی شدن این سامانه، حداقل دید فرود در فرودگاه ساری به ۸۰۰ متر کاهش می‌یابد.

رازجویان افزود: اکنون فرودگاه بین‌المللی ساری از سامانه‌های کمک‌ناوبری DVOR/DME و NDB برخوردار است و با استفاده از این سامانه‌ها، خلبانان امکان نشست و برخاست در حداقل دید افقی ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ متر را دارند ولی با نصب و راه‌اندازی سامانه ILS Cat I حداقل دید افقی لازم برای نشست و برخاست هواپیماها به ۸۰۰ متر کاهش می‌یابد.

رازجویان تصریح کرد: در دو سال گذشته با پیگیری‌های مداوم، زمین‌های لازم اطراف فرودگاه ساری جهت نصب سامانه ILS خریداری و سکوی نصب این سامانه نیز احداث شد. 

معاون استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت فرودگاه‌های استان، تصریح کرد: هر چه استانداردهای فرودگاه‌های استان بالاتر برود، امنیت و آرامش مسافرین نیز بیشتر خواهد شد./روابط عمومی

درباره ی admin2

مطلب پیشنهادی

رئیس آرد و نان اداره‌کل غله‌و خدمات بازرگانی‌استان مازندران:برخورد با 16 واحد خبازی در شهرستان‌های نوشهرو کلاردشت به علت کسری وزن چانه

در طرح تشدید نظارت و بازرسی بر واحدهای خبازی که به منظور چگونگی اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در حال انجام است خبازی های نوشهر و کلاردشت مورد بررسی قرار گرفتند که با متخلفان برخورد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *