صلاحیت ۱۵۸ داوطلب شورای شهرهای مازندران با شکایت تایید شد
صلاحیت ۱۵۸ داوطلب شورای شهرهای مازندران با شکایت تایید شد

رییس ستاد انتخابات مازندران اعلام کرد که هیات استانی نظارت بر انتخابات پس از بررسی اعتراض ۷۵۱ تن از نامزدهای شورای شهرهای استان که به این هیات شکایت برده بودند، صلاحیت ۱۵۸ نفر را تایید کرد. ‎ به گزارش ندای تجن،حسین حسن نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران همچنین از رد صلاحیت ۵۹۳ […]

رییس ستاد انتخابات مازندران اعلام کرد که هیات استانی نظارت بر انتخابات پس از بررسی اعتراض ۷۵۱ تن از نامزدهای شورای شهرهای استان که به این هیات شکایت برده بودند، صلاحیت ۱۵۸ نفر را تایید کرد. ‎

به گزارش ندای تجن،حسین حسن نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران همچنین از رد صلاحیت ۵۹۳ نفر در این مرحله خبر داد.

وی گفت: داوطلبان معترض در این مرحله می توانند از امروز ۲۵ اردیبهشت به مدت چهار روز تا بیست و هشتم اردیبهشت شکایت شان را به هیات مرکزی نظارت ارائه دهند.

رییس ستاد انتخابات مازندران از همه داوطلبان درخواست کرد با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا برای ثبت اعتراضات به فرمانداری‌های مستقر در شهرستان حوزه انتخابیه خود و یا هیات‌های عالی نظارت استان مراجعه کنند.

وی افزود: طبق مقررات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور، کلیه اعتراضات طبق قانون و با اولویت رسیدگی خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران همچنین با بیان این که مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایر در این استان نیز ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ است، یادآور شد: هیأت نظارت بخش ها نیز در حال رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای روستا هستند و نتایج آن از طریق بخشداری ها اعلام خواهد شد.

حسن نژاد آمار نهایی ثبت‌ نام شورای روستایی استان مازندران را ۱۶ هزار و ۴۵ نفر اعلام کرد که انتخابات آن در ۲ هزار و ۴۴۶ روستا برگزار می‌شود./روابط عمومی