مرکز فرهنگی هنری بنفشه مازندران گشایش یافت
مرکز فرهنگی هنری بنفشه مازندران گشایش یافت
هم‌زمان با روز جهانی و آغاز هفته ملی کودک، مرکز فرهنگی هنری بنفشه شهر مرزن آباد استان مازندران گشایش یافت.

به گزارش   ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران، هم‌زمان با روز جهانی و هفته ملی کودک، مرکز فرهنگی هنری بنفشه در منطقه بیرون بشم شهر مرزن آباد چالوس افتتاح شد.

این آیین با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران، فرمانداران  شهرستان چالوس و کلاردشت، خیران، مسئولان شهری و عموم خانواده‌ها و کودکان برگزار شد و مرکز به صورت رسمی کار خود را در آغازین روز از هفته ملی کودک شروع کرد.

مدیر کل کانون مازندران در این آیین ضمن تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک از فرماندار چالوس و کلاردشت و خیران برای ساخت و اهدای این بنا به کانون پرورش فکری تقدیر کرد و افزود: روز جهانی کودک فرصتی برای اهمیت قایل شدن به کودکان و توجه به نیازهای اساسی آنان است.

محمدعلی یزدان شناس ایجاد آرامش، امنیت و فضای مناسب و موثر برای رشد و تربیت فکری و جسمی کودکان را از مهم‌ترین حقوق کودکان دانست و اظهار کرد: کانون مازندران در راستای توسعه عدالت فرهنگی با ارایه 60 عنوان خدمات فرهنگی، هنری و ادبی در جهت شکوفایی استعدادهای آینده سازان و اعتلای فرهنگی کشور برنامه ریزی و تلاش می‌نماید.

او با ابراز خرسندی از اقدام خیران نیک اندیش در اهدای این مکان به کانون پرورش فکری گفت: کانون خانه همه کودکان ونوجوانان است و فضایی برای ایجاد نشاط و رشد خلاقیت‌های آنان می باشد.

مدیر کل کانون مازندران با بیان اینکه این مرکز دارای سالن اجتماعات و 6 اتاق ویژه کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی ویژه اعضای کانون است؛ از تجهیز سالن این کانون به امکانات صوتی، تصویری و نمایشی خبر داد و تصریح کرد: این فضا در خدمت فرهنگ منطقه خواهد بود و کانون بنفشه آماده تعامل و همکاری با دستگاه‌های فرهنگی خواهد بود.

فرماندار شهرستان چالوس: در مسیر توسعه فرهنگی، همراه کانون خواهیم بود

در ادامه این آیین فرماندار چالوس از مدیر کل کانون مازندران و خیران تقدیر نمود و با مهم خواندن نقش کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در رشد فکری و شخصیتی کودکان و نوجوانان به عضویت خود در این نهاد فرهنگی اشاره نمود و بیان داشت: تمام تلاش خود را برای توسعه برنامه‌های کانون در منطقه به کار خواهیم گرفت.

سید رسول حسینی، کانون را از دستگاه‌های موثر در حوزه فرهنگ یاد کرد وگفت: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به توسعه فکری و ذهنی دانش آموزان نیست؛ لذا کانون به طور موثر می تواند خلا‌های موجود را پوشش دهد.

وی در بخش دیگر صحبت‌هایش به توسعه فرهنگی اشاره داشت و منابع انسانی را زیر بنای این توسعه خواند و خاطر نشان ساخت: تربیت نسل آینده ساز کشور و توجه به نیازها و رشد شخصیت و استعدادهای آنان نیازمند برنامه ریزی و فرهنگ سازی است و در این مسیر همراه کانون خواهیم بود.

در بخش بعدی آیین افتتاح مرکز فرهنگی هنری بنفشه، روح الله یزدان پناه به نمایندگی از خیران اهدای کننده این مجموعه از زحمات و حمایت مسئولان تقدیر کرد و ابراز داشت: هدف از احداث این مجموعه ایجاد خدمات در منطقه کمتر توسعه یافته و توسعه فرهنگی است که به این نتیجه رسیدیم تا در اختیار کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان قرار بگیرد.

این خیر نیک اندیش، ابراز امیدواری نمود با گشایش این مرکز ضمن دستیابی به هدف مورد نظر در جهت اعتلای فضای فرهنگی و

پرورش کودکان و نوجوانان اهتمام صورت پذیرد.

در انتهای این آیین ضمن تقدیر از خیران و همه همراهان احداث این بنا، حکم سرپرستی مرکز فرهنگی هنری بنفشه به سمیه توکل ابلاغ شد. 

گفتنی است: مرکز فرهنگی هنری بنفشه در زمینی به مساحت 9۰۰ متر و زیر بنای  ۵۰0مترمربع توسط سه خیر نیک اندیش؛ روح الله یزدان پناه، خواهران ایکانی نژاد و نادر توکلیان) احداث شد و در اختیار کانون قرار گرفت .