13هزار نفر در 7ماه سال جاری با هم نزاع کردند
13هزار نفر در 7ماه سال جاری با هم نزاع کردند
بر اساس آمارهای موجود در هفت ماه امسال 13 هزار و 20 مصدوم نزاع جهت انجام معاینات،‌ بررسی صدمات و تعیین خسارت به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

 به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران ، دکتر علی عباسی  با بیان اینکه از این موارد 8 هزار 485 نفر مرد و ما بقی زن هستند گفت :  این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش داشت.

بر اساس این گزارش در این مدت شهرستان  های ساری و میاندورد با هزار و 926 ، بابل  با هزار ، 876 و آمل با هزار و 378 نفر بیشترین و شهرستان فریدونکنار با  224 نفر کمترین آمار مراجعان نزاع را داشتند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت : بر اساس این گزارش در هفت ماهه امسال بیشترین تعداد مراجعان نزاع در فروردین ماه با 2 هزار و 93 نفر و کمترین  آن مربوط به مهر ماه با هزار و 549 نفر به ثبت رسیده است.

گفتنی است : یکی از وظایف سازمان پزشکی قانونی کشور رسیدگی به شکایات نزاع و بررسی آسیب های مصدومان منازعات است که با دستور مقام قضایی به این سازمان ارجاع می شوند. مصدومانی که در بسیاری موارد در پی یک درگیری ساده با موضوعی نه چندان مهم، دچار آسیب ها و صدمات جسمانی می شوند که گاه خسارات آن به مراتب بیشتر و جدی ‌تر از دلیلی است که به خاطر آن با یکدیگر درگیر شده اند.