روایت نامه مادران شهدا نقد و بررسی می‌شود
روایت نامه مادران شهدا نقد و بررسی می‌شود
سلسله نشست‌های هفتگی نقد و بررسی کتاب‌های روایت شده از زبان مادران شهدا با عنوان روایت مادری به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، سلسله نشست‌های هفتگی نقد و بررسی کتاب‌های روایت شده از زبان مادران شهدا با عنوان «روایت مادری» با هدف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مدظلّه العالی در خصوص استفاده از زلال قریحه شاعران در پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت توسط ادارات کل کتابخانه های عمومی استان ها و به میزبانی محافل ادبی برگزار می شود.
مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته این سلسله نشست ها از روز یکشنبه ۵ دی ماه ۱۴۰۰ به میزبانی خراسان رضوی آغاز می شود و در ادامه روزهای یکشنبه هر هفته در استان‌های مختلف ادامه می یابد و به ترتیب استان های تهران، قم و زنجان در دی ماه میزبان این سلسله نشست خواهند بود.
بر این اساس کتاب «بانوی قرن: روایت داستانی از مادر شهیدان حسن، عباس و امیر اسماعیل‌زاده» نوشته سعیده زراعتکار از انتشارات «روایت فتح» روز یکشنبه ۵ دی در استان خراسان رضوی در نشست «روایت مادری» مورد نقد بررسی قرار خواهد گرفت و در ادامه از مادران و خانواده‌های شهدا تجلیل خواهد شد. این کتاب همچنین دستمایه خلق «ترکیب بند جمعی» توسط شاعران عضو محافل ادبی خواهد بود.
گفتنی است در ادامه این سلسله نشست ها، کتاب «درگاه این خانه بوسیدنی است» نوشته زینب عرفانیان از انتشارات شهید کاظمی روز یکشنبه ۱۲ دی ماه در استان تهران، کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب: خاطرات کونیکو یامامورا (سبا بابایی) یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران» نوشته حمید حسام از انتشارات سوره مهر در روز یکشنبه ۱۹ دی ماه در استان قم و کتاب «انتهای بن بست دوم مادر شهیدان اسماعیل زاده زنجانی» نوشته مهسا سیفی از انتشارات مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس روز یکشنبه ۲۶ دی ماه در استان زنجان، نقد و بررسی خواهد شد.

علاقه مندان می توانند از طریق پلتفرم اسکای روم به نشانی https://www.skyroom.online/ch/nahaad/mahafel در این نشست حضور پیدا کنند. همچنین این برنامه بصورت زنده از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد iranpl.ir، صفحه اینستاگرام نهاد @iranlibraries و صفحه آپارات نهاد www.aparat.com/iranpl نیز پخش خواهد شد.