محورهای برون‌شهری طی ۱۰ماهه گذشته بیشترین فوتی را داشتند
محورهای برون‌شهری طی ۱۰ماهه گذشته بیشترین فوتی را داشتند
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از فوت ۴۷۵نفر به دلیل تصادف در ۱۰ماهه سال جاری خبر داد که بیشترین فوتی در محورهای برون شهری بود.


مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : طی ده ماهه امسال 475 نفر ( 382 مرد و مابقی زن) در اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد کاهش داشت.
بیشترین و کمترین شهرها
بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان هاي ساری با 73، آمل با 63 و بابل با 62 و کمترین فوتی مربوط به شهرستان فریدونکنار با 5 فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.
.
به تفکیک محورها
مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت : مطابق آمارهای موجود محور درون شهری با 140 ، محور برون شهری با 315 و راه روستایی با 20 فوتی گزارش شده است.

افزایش 8 درصدی مصدومان حوادث رانندگی طی ده ماه امسال
مدير كل پزشكي قانوني مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در ده ماه امسال 11هزار 127 نفر مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی اسنان مراجعه كردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش داشت.
اين مقام اجرايي استان يادآور شد :دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند. پایان پیام