مشاوره و هدایت آموزشی حلقه اتصال آموزش و اشتغال است
مشاوره و هدایت آموزشی حلقه اتصال آموزش و اشتغال است
عملکرد مراکز آموزش فنی و حرفه ای مازندران در دوبخش مشاوره و رهگیری مهارت آموختگان در سال 1400 مورد ارزیابی قرار گرفت .

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، سید حسین درویشی مدیر کل با بیان خبر فوق گفت : هدف از مشاوره کارآموزان ، انتخاب درست رشته آموزشی بر اساس قوای جسمانی ، تحلیل ذهنی بوده تا داوطلبین کسب مهارت با کمترین خطا رشته مورد علاقه خود را انتخاب و به یک توانایی شغلی مطلوب برسند.

وی بیان داشت : با توجه به دولت الکترونیک این خدمت بصورت الکترونیکی انجام می پذیرد که بر اساس ارزیابی عملکرد مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سال گذشته ، مراکز سوادکوه ، بهشهر و نکا به ترتیب رتبه های اول تا سوم را اخذ کردند .

درویشی در خصوص رهگیری اشتغال مهارت آموختگان اظهار داشت : یکی دیگر از خدماتی که توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای مازندران انجام می پذیرد رهگیری اشتغال مهارت آموختگان می باشد که هدف آن بررسی وضعیت اشتغال کارآموزان پس طی دوره آموزشی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با اعلام ارزیابی عملکرد این بخش در سال 1400 گفت : عملکرد رهگیری شغلی مهارت آموختگان مراکز دولتی  استان در سال 1400 مورد ارزیابی قرار گرفت که مراکز آموزش فنی و حرفه ای نکا ،قائمشهرو امیرکلا رتبه های اول تا سوم را به ترتیب کسب کردند