خرید تضمینی گندم در مازندران از مرز 50 هزار تن گذشت
خرید تضمینی گندم در مازندران از مرز 50 هزار تن گذشت
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان مطلب اظهار داشت: از هفتم خرداد تاکنون بیش از 51 هزار تن گندم به مراکز خرید اداره کل غله در استان تحویل داده شد.

به گزارش ندای تجن- عباسعلی وفائی نژاد افزود: تاکنون 51 هزار و 193 تن گندم به ارزش 546 میلیارد و 856 میلیون تومان گندم از کشاورزان مازندرانی خریداری  شد که از این مبلغ 91 میلیارد تومان تاکنون به حساب آنها واریز شد و مابقی وجوه نیز با توجه به ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه در صف انتظار پرداخت قرار گرفت.

 وی اظهار داشت: 29 مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه های آرد سازی و سیلوهای بخش خصوصی و مراکز تعاونی روستایی جهت خرید محصول گندم در استان مازندران از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز گردید و آماده برای عملیات خرید تضمینی گندم می باشد.

وفائی نژاد گفت: سال زراعی جاری 54 هزار هکتار از سطح اراضی استان زیر کشت گندم قرار گرفته که براساس آمار سازمان جهاد کشاورزی مازندران پیش بینی می گردد 130 هزار تن گندم از کشاورزان بصورت تضمینی خریداری شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اعلام اینکه قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال زراعی گذشته افزایش بسیار خوبی داشته اظهار داشت: گندم تولیدی کشاورزان مازندرانی با ۴ درصد افت مفید و 1 درصد غیر مفید هر کیلو گندم به قیمت 10 هزار و 500 تومان و مبلغ 1000 تومان هم به عنوان تشویقی به کشاورزان بابت تحویل هر کیلو گندم به دولت یعنی مجموعا مبلغ 11 هزار و 500 تومان به کشاورز پرداخت خواهد شد.

وفائی نژاد در خصوص پرداخت وجه گندم به کشاورزان افزود: بلافاصله پس از تحویل گندم به مراکز خرید و ثبت اسناد مربوطه فایل پرداخت وجه به بانک کشاورزی ارسال و در کمترین زمان ممکن به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

وی گفت: کشاورزان سطح زیر کشت گندم خود را در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت کنند، زیرا خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران افزود: کشاوزران در زمان تحویل محصول کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

  • منبع خبر : روابط عمومی