فیلم هنرمند مازندرانی، بهترین مستند نخستین جشنواره اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر شد
فیلم هنرمند مازندرانی، بهترین مستند نخستین جشنواره اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر شد
مستند کوز ( لاک پشت) اثر « رضا اکبریان » در نخستین جشنواره اندیشکده مستقل فرهنگ و هنر ایران که به دبیری «سید شهاب حسینی » برگزار شد، جایزه بهترین مستند را از آن خود کرد.


به گزارش ندای تجن،در این رویداد فرهنگی هنری که به دبیری « سید شهاب حسینی» بازیگر و تهیه کننده مطرح سینما صورت گرفت، چهره های برجسته ای همچون « کیانوش عیاری» «محمود کلاری» «بهرام دهقانی» «گلاب آدینه» و « محمد داودی» به داوری آثار پرداختند.
سید شهاب حسینی، دبیر جشنواره در ابتدای این مراسم گفت:حمایت از فیلمسازان جوان و ایجاد محلی برای عرضه آثار مستقل دلیل برپایی این جشن است. این دغدغه برایم همیشه با مفهومی به نام هویت در یک راستا بوده است. اگر در حیطه هنر، زبان سینما را برای دغدغه‌ها و مسئولیت اجتماعی در نظر می‌گیریم، باید بستری برای ارایه اثر نیز فراهم شود.
« کوز » ماجرای ملالت بار لاک پشتی است که در روزهای سخت تالاب، گرفتار رد و نشان آدمی ( دام و کم آبی و …) میشود و در رویای رهایی است.
شایان ذکر است که این مستند رضا اکبریان ( فیلمساز جوان اهل ساری) که هم اکنون به ششمین جشنواره بین المللی فیلم FICNOVA 2022 اسپانیا نیز راه پیدا کرده است، پیش از این منتخب جشنواره هایی همچون؛
سی هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ، بخش بین الملل چهارمین جشنواره موج کیش، پانزدهمین جشنواره بین المللی اکوزین اسپانیا و پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند فایتو داک ایتالیا نیز بوده است.