فراخوان پنجمین همایش اشکواره فرهنگی هنری حسینی در 7 رشته منتشر شد
فراخوان پنجمین همایش اشکواره فرهنگی هنری حسینی در 7 رشته منتشر شد
پنجمین جشنواره اشکواره فرهنگی هنری حسینی برگزار می شود.

مهیار کمانگری دبیر پنجمین اشکواره فرهنگی هنری حسینی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز کار این رویداد ملی گفت: با زبان هنر حرف زدن همیشه برای انتقال مفاهیم و ارزش‌ها اثر گذار تر خواهد بود به خصوص در موضوعات مهم عقیدتی این زبان هنر است که می تواند مرزبندی ها را کنار بزند.
وی با بیان اینکه هدف اشکواره جریان سازی هنری فرهنگ عاشوراست، عنوان کرد: حرکت امام حسین (ع )یکی از مصادیق جهاد تبیین است، که می تواند برای تمامی سنین یک الگوی مهم و تاثیر گذار باشد .
دبیر پنجمین دوره اشکواره حسینی تصریح کرد: با توجه به استقبال خوب و چشمگیر مردم و هنرمندان در چهار دوره قبل که به جرات می‌توان آن را جزو رویدادهای بزرگ فرهنگی، مذهبی شمال کشور دانست، عنوان کرد: ما باید از ظرفیت هنر و رسانه برای انتقال مفاهیم متعالی استفاده کنیم و امیدواریم که با حمایت‌های دستگاه های اجرایی همچنان ادامه دار و دائمی شود .
کمانگری از ۷ بخش در این اشکواره خبر داد و اظهار کرد: رسانه، تئاترخیابانی، سرود و نقالی، عکس، شعر و داستان کوتاه از بخش‌های این جشنواره است که امسال برای اولین بار قرار است آثار خلق شده به صورت پادکست و موشن و مدیاهای دیجیتال در اختیار علاقمندان قرار بگیرد
کمانگری ادامه داد :در چهارمین اشکواره حسینی ۶۷۰۰ اثر از هنرمندان و فعالان فرهنگی داخلی و کشورهایی چون ترکیه، ایتالیا و یمن شرکت کردند که پیش بینی می شود در دوره پنجم با استقبال بیشتری مواجه شویم.

لازم به ذکر است پنجمین دوره اشکواره حسینی از ۲۸ شهریور ماه لغایت ۷ مهرماه به میزبانی شهرستان آمل برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی آمل،بلوار آیت الله یوسفیان.اندیشه ۴۹.دبیرخانه اشکواره فرهنگی هنری حسینی ارسال کنند.
نشانی پیج اینستاگرام:@ashkvare.ir

جشنواره اشکواره حسینی