موکب سیار کودک‌و نوجوان کانون پرورش فکری مازندران در نجف‌و کربلا برپا می‌شود
موکب سیار کودک‌و نوجوان کانون پرورش فکری مازندران در نجف‌و کربلا برپا می‌شود
هم‎زمان با اربعین حسینی، طرح موکب سیار کودک و نوجوان کانون پرورش فکری مازندران در نجف و کربلا به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری می پردازد.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکر ی کودکان و نوجوانان استان مازندران ، « موکب سیار کودک و نوجوان » طرحی است که جمعی از مربیان کانون مازندران به صورت داوطلبانه و با حمایت اداره‌کل استان مازندران برای انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی ویژه کودکان و نوجوانان حاضر در مراسم اربعین به کشور عراق اعزام شدند.

قرار است مربیان کانون به مدت ده روز در مسیرهای منتهی به کربلا همچون: نجف به کربلا- مسیب به کربلا و طویریج به کربلا به انجام فعالیت‌هایی نظیر : نقاشی، اریگامی، سفالگری، بازی و سرگرمی، نمایش و… بپردازند.

تعمیق فرهنگ اربعین حسینی برای گروه سنی کودک و نوجوان – انجام فعالیت فرهنگی و ایجاد فضای مناسب برای کودکان و نوجوانان و انتقال پیام دوستی کودکان دو ملت ایران و عراق از جمله اهداف این موکب سیار است.
گفتنی است در این برنامه، دست سازه‌های هنری اعضای کانون پرورش فکری مازندران به زائران کوچک حرم اهدا خواهد شد.
بر همین اساس، موکب سیار کانون پرورش فکری مازندران، با نگاهی فرهنگی تلاش دارد تا در حوزه فعالیت‌های فرهنگی برای نونهالان، نوجوانان و جوانانی که به شوق زیارت سیدالشهدا(علیه السلام) همراه با خانواده‌های خود در این مسیر گام نهاده خدمات فرهنگی ارایه نماید.
گفتنی‌است طی مراسمی با حضور مدیرکل، معاونین و کارشناسان اداره‌کل، گروه جهادی موکب سیار بدرقه شدند.