بسیاری از بانکها ضمانت بازنشسته ها را قبول ندارند/تداوم سنگ اندازی بانکها در مسیر پرداخت وام خرد
بسیاری از بانکها ضمانت بازنشسته ها را قبول ندارند/تداوم سنگ اندازی بانکها در مسیر پرداخت وام خرد
نماینده مردم فلاورجان در مجلس، گفت:عدم پذیرش ضامن بازنشسته و کارمند قراردادی توسط بانک یا ضرورت معرفی سه ضامن برای دریافت یک وام خرد، از مشکلات بسیاری از متقاضیان دریافت وام است.

به گزارش ندای تجن –سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در خصوص مسیر سخت دریافت تسهیلات خرد بانکی از سیستم بانکی، گفت: وزیر امور اقتصاد و دارایی می گوید که دریافت تسهیلات تا صد میلیون تومان هیچگونه ضامنی نیاز ندارد اما بانک ها از متقاضیان دریافت وام، سه ضامن با گواهی کسر از حقوق می‌خواهند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه در زمینه تضامین بانکی به صورت سلیقه ای عمل می‌شود در حالی که باید با یک ضامن تسهیلات خرد پرداخت شود، عنوان کرد: در شرایطی که باید جوانان را در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به فرزند آوری تشویق کنیم و برای این منظور تسهیلاتی در نظر گرفته شده است متاسفانه شاهد سنگ اندازی بانک ها در این مسیر هستیم.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی از بانک در روزهایی خاص اقدام به تشکیل پرونده برای متقاضیان دریافت تسهیلات می‌کنند که این روند نیز قابل قبول نیست و بانک ها باید در تمام روزهای کاری خود خدمات لازم را ارائه نمایند، ادامه داد: بین ده تا بیست درصد از تسهیلات دریافتی متقاضیان در حساب بانکی آنها مصدود می‌شود در حالی که این موضوع قانونی نیست.

وی با بیان اینکه شنیده می شود بانک ها ضامن بازنشسته و بالای 60 سال سن را قبول نمی‌کنند و این موضوع مسیر سخت دریافت تسهیلات خرد را دشوارتر نیز می‌کند، گفت: مگر چه تعداد کارمند رسمی در کشور وجود دارد که تمامی بانک ها اولویت اخذ ضامن خود را دریافت کسر از حقوق کارمند رسمی دولت قرار داده اند