ایجاد زیرساخت‌ها از ضروریات توسعه در گردشگری مازندران
ایجاد زیرساخت‌ها از ضروریات توسعه در گردشگری مازندران
اگر چه مازندران دارای فرصت‌های بی‌شمار در بخش‌های مختلف است، اما این فرصت‌ها قطعاً دلیلی برای رسیدن به توسعه پایدار نبوده و نکته مهم این است که زیر ساخت‌های لازم در این بخش در استان ایجاد شود. 

 به‌ گزارش ندای تجن به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مازندران، صادق برزگر پنجشنبه اول دی ۱۴۰۱ در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری غرب مازندران اظهار کرد: اگر چه مازندران دارای فرصت‌های بی‌شمار در بخش‌های مختلف است، اما این فرصت‌ها قطعاً دلیلی برای رسیدن به توسعه پایدار نبوده و نکته مهم این است که زیر ساخت‌های لازم در این بخش در استان ایجاد شود. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان اینکه بسیاری از کشورها دارای ظرفیت‌های طبیعی نیستند اما با ایجاد ظرفیت‌های مصنوعی تبدیل به قطب گردشگری جهان شده‌اند، تصریح کرد: تسهیل گری در اخذ مجوزهای لازم با عنایت به اینکه اولویت نخست استان هم‌گردشگری است، از جمله ضروریات به شمار می رود. 

او از بر نامه‌ریزی جهت برگزاری همایش گردشگری تندرستی در سال آینده خبر داد و هدف از برگزاری آن را معرفی و برند سازی ظرفیت‌ها در بخش گردشگری تندرستی و انتقال تجارب بین المللی و ایجاد ارزش افزوده برای مازندران و کشور برشمرد 

۳۳ طرح آماده سرمایه‌گذاری است 

فرماندار ویژه تنکابن در این همایش با برشمردن ویژگی‌ها و ظرفیت‌های خدادادی بیشمار در منطقه غرب مازندران، آن را یک فرصت بی‌نظیر در جهت سرمایه گذاری دانست؛ گفت: ایده برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری از سوی استاندار مطرح و قرار است در ۷ منطقه استان اجرا شده و جمع بندی آن به صورت همایشی متمرکز در مرکز استان برگزار و جمع بندی‌های لازم انجام شود. 

مظاهر معافی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری و سرمایه پذیری و بازار مالی سه شاخصه اصلی سرمایه گذاری است، اظهار داشت: این مهم توجه و حمایت سیاستمداران و دولت را می‌طلبد تا ارزش افزوده ناشی از سرمایه‌گذاری به اقتصاد کشور برگردد. 

او تسهیل گری در اخذ مجوزها و ایجاد بستر امن برای سرمایه‌گذاران را از مهمترین نیازها در این زمینه ارزیابی کرد و افزود:غرب مازندران  به دلیل دارا بودن ظرفیت‌های بیشمار در بخش‌های مختلف فرصتی بی‌نظیر جهت سرمایه‌کذاری است. 

معافی گفت: ۳۳ طرح مهم آماده جهت جذب سرمایه گذار است.