واحدهای صنفی گران‌فروش تا ۱۵ فروردین پلمب شوند/ رسانه‌ها گران‌فروشان را به مردم و مسئولان معرفی کنند
واحدهای صنفی گران‌فروش تا ۱۵ فروردین پلمب شوند/ رسانه‌ها گران‌فروشان را به مردم و مسئولان معرفی کنند
استاندار مازندران در جلسه ستاد تنطیم بازار استان خطاب به مدیران کل صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی گفت: واحدهای صنفی گران‌فروش در بازار عرضه و تقاضای استان در صورت اثبات و تجری در تخلف از سوی بازرسان، بدون هیچ قید و شرطی تا ۱۵ فروردین سال آینده پلمب شوند.

به گزارش ندای تجن به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری مازندران؛ سید محمود حسینی‌پور روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار مازندران افزود: تمامی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی به ویژه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استان و همچنین بازرسان تعزیرات حکومتی برای مقابله با گران‌فروشی و رصد بازار عرضه و تقاضا در آستانه خریدهای نوروزی و ماه مبارک رمضان در آماده باش باشند.

وی خاطر نشان کرد: طرح تشدید نظارت بر بازار عرضه و تقاضای مازندران از ۱۵ اسفند امسال آغاز خواهد شد و در صورت تجری در تخلف، واحدهای گران‌فروش بدون هیچ قید و شرطی تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده پلمب شوند.

استاندار مازندران ادامه داد: واحدهای متخلف و متجاهر صنفی که بدون توجه به ضوابط عرضه و تقاضا اقدام به گرانفروشی می کنند به طور حتم با برخورد قاطع بازرسان مواجه خواهند شد.

حسینی پور اضافه کرد: از تمامی اصحاب رسانه و خبرنگاران استان می خواهم که در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی، مراتب را به مسوولان در کمترین زمان ممکن گزارش دهند.

مقام عالی دولت در مازندران تصریح کرد: در کنار تشدید بازرسی‌ها همچنین اقشار مردم هم می‌توانند با تماس با شماره تلفن گویای ۱۲۴ تخلفات صنفی از جمله گرانفروشی در بازار عرضه و تقاضا را گزارش دهند.

استاندار مازندران تاکید کرد: کارگروه ویژه نظارت بر بازار با محوریت خبرنگاران در استانداری تشکیل شود و در صورت بروز تخلف صنفی در بازار، اصحاب رسانه گرانفروشان را به روابط عمومی استانداری معرفی کنند.