دولت برای تامین مالی طرح‌های عشایری مجاز به انتشار ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق شد
دولت برای تامین مالی طرح‌های عشایری مجاز به انتشار ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق شد
نمایندگان مردم در مجلس دولت را مجاز کردند تا برای تامین مالی طرح های آب عشایری و سایر مصارف مندرج در ردیف های هزینه ای ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق منتشر کنند.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (شنبه 6 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، بند الحاقی 1 تبصره 5 ماده واحده را با 169 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر در صحن را به تصویب رساندند که براساس آن  دولت مجاز است مبلغ بیست هزار میلیارد (۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال اوراق مالی اسلامی جهت تامین ماشین آلات آبرسانی و راه سازی و طرحهای آب عشایری منتشر نماید.

همچنین نمایندگان با بند الحاقی 4 تبصره 5 ماده واحده لایحه بودجه 1402 با 177 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس بند الحاقی 4 ؛ ‌ بدهی های قطعی نیروهای مسلح را بابت پرداخت بدهی های آب، برق، گاز و مخابرات به شرکت های خدمات دهنده، که در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال 1401 ایجاد شده، با مطالبات قطعی معوق دولت از اشخاص مزبور تا مبلغ چهل و سه هزار میلیارد (43.000.000.000.000) ریال از طریق اسناد تسویه خزانه به صورت جمعی – خرجی تسویه می شود.