از فرصت‌های حضور گردشگران در مازندران باید به بهترین شکل بهره‌گیری کرد / بازدید سرزده از اماکن گردشگری در ایام نوروز در دستور کار قرار دارد
از فرصت‌های حضور گردشگران در مازندران باید به بهترین شکل بهره‌گیری کرد / بازدید سرزده از اماکن گردشگری در ایام نوروز در دستور کار قرار دارد
روح الله سلگی با بیان این که از فرصت های فرهنگی اقتصادی و ... حضور میلیونی گردشگران در مازندران باید به بهترین شکل استفاده کرد، گفت: بازدید سرزده از اماکن گردشگری در ایام نوروز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ندای تجن-روح الله سلگی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه بررسی مسائل اجتماعی و فرهنگی به مناسبت عید نوروز با عنوان این که باید از ظرفیت های مختلف بویژه فرصت های اقتصادی میلیون ها گردشگری که هرساله به مازندران می آیند بهترین بهره را برد، خاطرنشان کرد: از این فرصت فرهنگی باید به ترویج و تبلیغ فرهنگ و تمدن اصیل دیار علویان بپردازیم.

سلگی با اشاره به این که در ورودی شهرها فرمانداران را مکلف کردیم نوروزگاه هایی را ایجاد کنند، ادامه داد: همچنین برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات در هر شهرستان برای زنان سرپرست خانوار در دستور کار قرار دارد که با پیگیری های ویژه این اقدام محقق می شود.

وی گفت: تامین و تضمین امنیت گردشگران در ایام نوروز بعنوان یک اصل مورد توجه قرار دارد هرچند مشکلی در این راستا نخواهیم داشت.

سلگی تصریح کرد :برخورداری از استان پاکیزه و تمیز برای میزبانی از گردشگران یک اصل مهم است که در این راستا بصورت سرزده در اماکن مختلف گردشگری جهت نظارت مستمر در ایام نوروز شخصا حضور پیدا خواهم کرد و همچنین در راستای جلوگیری از گرانفروشی، حضور میدانی در دستور کار قرار دارد .

معاون استاندار با بیان این که صیانت از فرهنگ اصیل مازندران یک وظیفه همگانی است، اضافه کرد :همچنین باید با تعامل و همکاری و راه اندازی پویش های مردمیو بهره گیری از ظرفیت شبکه های اجتماعی، زمینه صیانت از سرمایه های خدادادی استان را فراهم آورد.

سلگی بابیان این که گردشگری مذهبی ظرفیت عظیمی در استان مازندران است که می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد، اظهار داشت : وجود ۱۰۰۰ امامزاده و ۵۰۰۰ مسجد یک سرمایه راهبردی در راستای گردشگری مذهبی است و تمهیداتی می بایست در این رابطه در نظر گرفته شود.