جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز نیازمند پیگیری همه دستگاه‌ها است
جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز نیازمند پیگیری همه دستگاه‌ها است
نماینده ویژه استاندار مازندران در حوزه مبارزه با جنگل خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز نیازمند پیگیری همه دستگاه ها است. ‎

 به گزارش ندای تجن -ناصر اکبرزاده در ستاد مبارزه با جنگل خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان آمل که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه موضوع دارای اهمیت برای استان مازندران و مجموعه مدیریتی آن، حفظ منابع طبیعی این استان است، تصریح کرد: تعرضات امروز به منابع طبیعی و جنگل های مازندران، ناشی از فعالیت ها و بی توجهی ها در دهه های گذشته است اما امروز مردم می خواهند بدانند که ما در مبارزه با این امر چه کرده ایم.

وی با بیان اینکه اراضی مهم و حیاتی برای مازندران نباید تبدیل به ویلا و ساختمان شود، تصریح کرد: این امر زمانی محقق می شود که ساخت و سازهای قبلی تعیین تکلیف و راهکارهای قانونی برای جلوگیری از آن تعیین شود.

اکبرزاده با اشاره به اینکه برخی مناطق در استان مازندران مانند بخش لاریجان و امامزاده عبدالله(ع) دارای ساخت و سازهایی هستند که باید تعیین تکلیف شده و نتایج آن برای مردم گزارش شود، بیان کرد: مردم باید در این حوزه آگاهی های لازم را داشته باشند و در این زمینه هم الزامات قانونی را بدانند و هم نتایج ساخت و ساز غیرمجاز برایشان روشنگری شود.

سید عباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل نیز در سخنانی با اشاره به اینکه بسیاری از قوانین در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز نیاز به الزامات و موارد قانونی دارد و در حیطه وظایف شهرستان نیست، بیان کرد: هم امر ساخت و هم امر مبارزه با آن نیاز به کمک دستگاه های بالادستی دارد و در بسیاری موارد باید تکالیف قانونی روشن شده و دستگاه های شهرستانی در این زمینه اختیار تام داشته باشند.

وی بر ضرورت توجه ملی و استانی به حوزه ساخت و ساز و نیز کمک به مدیران شهرستان در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز تاکید کرد: همگرایی دستگاه ها در این حوزه منجر به اتفاقات خوبی در حفظ زیست بوم و جغرافیای استان خواهد شد.