فرار مالیاتی 148 میلیارد ریالی یک شرکت تجاری/رفع تصرف غیر قانونی در کلاردشت/<strong data-lazy-src=
فرار مالیاتی 148 میلیارد ریالی یک شرکت تجاری/رفع تصرف غیر قانونی در کلاردشت/<strong data-lazy-src=
اخبار پایگاه خبری پلیس که به دست ما رسیده است، بدین شرح است.

سردارمرتضی میرزایی فرمانده انتظامی استان مازندران از فرار مالیاتی 148 میلیارد و 200 میلیون ریالی یک شرکت تجاری و دستگیری متهم در شهرستان قائم شهر خبر داد.

سردار “مرتضی میرزایی” در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در اجرای اوامر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر مبارزه جدی با مفاسد و جرايم اقتصادي، اجرای طرح های مبارزه با پول شويي ، فرار مالياتي و هرگونه اقدامی که منجر به اخلال در نظام اقتصادی کشور شود در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی استان با استفاده از اقدامات اطلاعاتی و بررسی نشانگاه هاي اقتصادي موفق به کشف فرار مالیاتی یکی از شرکت های صادرات و واردات کالا در شهرستان قائم شهر شدند.

سردار میرزایی، اظهار داشت: پس از هماهنگی های قضائی، متهم که از سال 1397 با اخذ کارت بازرگاني از مراجع ذيصلاح و واگذاری آن به سايرين اقدام به صادرات کالا کرده بود به علت عدم تسليم اظهار نامه مالياتي ، عدم ارائه دفاتر قانوني و نيز عدم برگشت ارز حاصل از صادرات دستگیر شد.

وی نشان کرد: با بررسی های به عمل آمده و همچنین اعلام مبادی مربوطه آخرين صورت وضعيت مالياتي نامبرده بالغ بر 148 میلیارد ریال برآورد و ضمن تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران در خاتمه با اشاره به این که هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی منجر به اخلال در نظام اقتصادی کشور و عدم توسعه جامعه در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و … خواهد شد، از مردم خواست در صورت شناسایی و یا مشاهده هرگونه اقدامی که منجر به اخلال در نظم و امنیت جامعه می شود، مراتب را به پلیس اطلاع دهند.

کام سارقان زورگیر میلیاردی در بهشهر تلخ شد

سرهنگ حسن عنایتی گنجی فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از شناسائی و دستگیری 2 سارق زورگیر و کشف طلاجات سرقتی در کمتر از 24 ساعت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”حسن عنایتی گنجی” در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر زورگیری و سرقت طلاجات یک خانم در یکی از محورهای اصلی اين شهرستان، بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، تصریح کرد: ماموران پس از بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی 2 سارق زورگیر را که با تهدید و ایجاد ضرب و جرح شاکی اقدام به سرقت طلاجات وی کرده بودند، شناسایی کردند .

سرهنگ عنایتی از دستگیری متهمان در کمتر از 24 ساعت خبر داد اظهار داشت: طلاجات سرقتی به ارزشی بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون ریال از مخفیگاه متهمان کشف و این افراد پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهردر پایان با تأکید بر رعایت هشدار های انتظامی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک مراتب را با شماره تلفن 110 به پلیس اعلام دارند.

رفع تصرف غیر قانونی در کلاردشت

سرهنگ مصطفی اکبر نژاد فرمانده انتظامی کلاردشت از رفع تصرف غیرقانونی 2 واحد مسکونی و 3 واحد تجاری در اين شهرستان خبر داد و گفت: با دستور قضائي ملک هاي تصرف شده به مالک اصلي آن تحويل شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “مصطفی اکبر نژاد” در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در پی مرجوعه ای قضائی مبنی بر تصرف 2 واحد مسکونی و 3 واحد تجاری در این شهرستان موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی با اشاره به بررسی های همه جانبه از سوی ماموران، افزود: پس از هماهنگی های قضائی، واحدهای مورد نظر از ید متصرفان آزاد و در اختیار مالک اصلی آن قرار گرفت.

سرهنگ اکبرنژاد ارزش واحدهای مسکونی و تجاری خلع ید شده را بر اساس نظر کارشناسان بالغ بر 200 میلیارد ریال عنوان کرد و اذعان داشت: با تکمیل پرونده در مرجع قضائی و شناسایی متصرفان غیرقانونی این افراد پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

دستگیری سارق حرفه ای منزل در آمل

سرهنگ حسین کیانمهر جانشین انتظامی شهرستان آمل از دستگیری سارق منزل با 11فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسین کیانمهر” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع سرقت منزل در بخش دابودشت این شهرستان رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

جانشین انتظامی شهرستان آمل، تصریح کرد: پس از بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی، ماموران پاسگاه انتظامی دابودشت سارق را شناسایی و در اقدامی عملیاتی دستگیر کردند.

سرهنگ کیانمهر در ادامه خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات و بازجویی های به عمل آمده تاکنون به 11 فقره سرقت منزل در این شهرستان عتراف کرد.

سرهنگ کیانمهر در پایان با اشاره به شناسایی مال باختگان، بیان داشت: تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهم و دستگیری همدست و یا همدستان وی ادامه دارد.

کشف 7 تن چوب قاچاق چوب در محمودآباد

سرهنگ محمود حسین زاده فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد از كشف 7 تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمود حسین زاده” در تشریح این خبر، گفت: مأموران کلانتری 11 این فرماندهی حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به 2 خودروی نیسان و 2تیلر کشاورزی در حال حمل چوب مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد،تصریح کرد: ماموران تیلرها و خودروهای مورد نظر را متوقف و در بازرسی از آنها در مجموع 7 تن چوب جنگلی قاچاق کشف کردند.

وی ادامه داد : در این ارتباط راننده گان خودرو و تیلر کشاورزی دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ حسین زاده در پایان با اشاره به این که قطع درختان، به تاراج بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی زیادی در پی دارد از شهروندان خواست : در صورت مشاهده فعالیت غیر قانونی قاچاقچیان چوب و محصولات جنگلی مراتب را سریعا به پلیس 110 اطلاع دهند.

دستگیری سارق منزل در نوشهر

سرهنگ اکبر درویشی فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر ازدستگيري سارق منزل و کشف 5 فقره سرقت منزل در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “اکبر درویشی” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت از منازل در حوزه استحفاظی، شناسايي و دستگيري عوامل سرقت در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر، تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي و بررسی های همه جانبه، سارق را شناسایی کردند.

سرهنگ درویشی افزود: متهم در تحقيقات و بازجویی بعمل آمده به 5 فقره سرقت منزل در حوزه استحفاظی شهرستان اقرار کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ درویشی در پایان از شهروندان خواست:با توجه به ایام پایانی سال ضمن رعایت موارد امنیتی و انتظامی به هشدار های پلیس توجه کرده و هرگونه موارد مشکوک و مظنون را به مرکز فوریت های پلیسی 110 و کلانتری محل گزارش کنند .

کشف 2 تن چوب جنگلي قاچاق در “تنکابن

سرهنگ بهادر دیلمی فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از توقیف یک خودروی نیسان و کشف 2 تن چوب جنگلی قاچاق خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ”بهادر دیلمی” در تشریح اين خبر، اظهار داشت: ماموران گشت انتظامی در پی کسب خبری مبنی بر برداشت غیر مجاز چوب از جنگل های این شهرستان، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران با کنترل مسیرهای کوهستانی یک خودروی وانت نیسان حامل چوب های جنگلی را در یکی از محورهای روستایی شناسایی و متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی چوب در این عملیات،خاطر نشان کرد: ماموران در بازرسی از خودروی مورد نظر 2 تن چوب جنگلی قاچاق کشف کردند.

سرهنگ دیلمی، ارزش چوب های مکشوفه را براساس نظر کارشناسان 100 میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: چوب های قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم را پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف 2 تن چوب جنگلي قاچاق در گلوگاه

سرهنگ  محمود کلوانی فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه، از کشف 2 تن چوب آلات جنگلي قاچاق در آن شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ “محمود کلوانی” با اعلام اين خبربیان کرد: در راستاي مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده های جنگلی، ماموران پاسگاه کلباد حین گشت زنی به یک خودروی نیسان حامل چوب مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی های انجام شده از خودروی مورد نظر 2تن چوب آلات جنگلی قاچاق از نوع توسکا کشف شد.

سرهنگ کلوانی همچنین اظهار داشت: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان گلوگاه تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.