از تفریح تا سوژه‌یابی/ساحل عروس شهرهای مازندران، بکر و زیبا اما گران!
از تفریح تا سوژه‌یابی/ساحل عروس شهرهای مازندران، بکر و زیبا اما گران!

به گزارش ندای تجن – عصر روز پنج‌شنبه با مدیر امور خواهران و جمعی از بانوان عضو سازمان بسیج رسانه استان عازم رامسر شدیم، شهری که نام آن را عروس مازندران گذاشته‌اند. رامسر شهری بسیار زیبا و دلربا که آغوش خود را برای مسافران باز می‌کند. تقریباً نزدیک به نیمه‌شب به اردوگاه رامسر رسیدیم، همه […]

به گزارش ندای تجن – عصر روز پنج‌شنبه با مدیر امور خواهران و جمعی از بانوان عضو سازمان بسیج رسانه استان عازم رامسر شدیم، شهری که نام آن را عروس مازندران گذاشته‌اند.

رامسر شهری بسیار زیبا و دلربا که آغوش خود را برای مسافران باز می‌کند.

تقریباً نزدیک به نیمه‌شب به اردوگاه رامسر رسیدیم، همه خسته اما خوشحال، پس از انجام کارهای روزمره و صرف شام، برخی به مطالعه کتاب «امتحان الهی» زندگی‌نامه سردار شهید «سید علی‌اکبر شجاعیان» پرداختند تا در مسابقه روز بعد شرکت کنند.

صبح روز بعد با راهنمایی مدیر امور خواهران بسیج رسانه استان پس از صرف صبحانه به دیدار آرامگاه شهدای گمنام رفتیم که در کنار آن موزه کوچکی از لباس غواصان شهید به‌نمایش‌درآمده بود.

در ادامه چنددقیقه‌ای را در محل استراحت گاه با هم گفت‌وگو کردیم و درباره کتاب شهید صحبت کردیم که بسیار در روحیه بانوان تأثیرگذار بود.

 حدیثه صالحی مدیر امور خواهران بسیج رسانه استان  به بیان برنامه‌ها و اهداف در سال آینده پرداخت.

وی هدف از برگزاری اردوی تفریحی فرهنگی به رامسر را توانمندسازی و تقدیر از بانوان فعال در حوزه‌های معرفی دستاوردهای انقلاب که در طول سال بدون چشمداشت فعالیت کردند، مطرح کرد و گفت: بانوان رسانه استان جمعیت قابل‌توجهی را تشکیل می‌دهند که در همین راستا ایجاد روحیه نشاط و فراهم‌آوردن  زمینه بهره‌مندی از تفریح سالم جزو اهداف سازمان بسیج رسانه استان است.

گفت و گو درباره برنامه ها

صالحی شناسایی ظرفیت‌های رسانه‌ای استان در حوزه بانوان و پای‌کار آوردن این قشر برای مطالبه‌گری در خصوص مسائل و مشکلات استان، آموزش، کادرسازی، تربیت و پرورش بانوان رسانه جوان را از اهداف سازمان بسیج سرانه عنوان کرد.

وی از بانوان رسانه درخواست کرد تا با شناسایی و معرفی بانوان مؤثر، نخبه در حوزه‌های مختلف و بانوی رسانه‌ای طراز انقلاب به رشد و باروری این افراد در جامعه کمک کنند و گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع رسانه مطالبه‌گر در حوزه جهاد تبیین و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی از برنامه‌های این سازمان است.

گفت و گو درباره اهداف و برنامه ها

صالحی به اهمیت افزایش جمعیت و فرزندآوری در پیشرفت کشور ایران اشاره کرد و افزود: تجلیل و تکریم از بانوی رسانه‌ای دارای 4 فرزند یکی از برنامه‌ها در سال آینده خواهد بود

به گفته مدیر امور خواهران بسیج رسانه مازندران شناسایی و تقویت رسانه‌های استان که توسط بانوان مدیریت می‌شود از برنامه‌های سال آینده واحد خواهران سازمان بسیج رسانه استان به شمار می‌آید

مسئول خبرگزاری دفاع مقدس استان مازندران از راه‌اندازی  نخستین گروه جهادی بانوان رسانه استان خبر داد و اظهار داشت: این گروه برای اولین‌بار در کشور ایجاد شده است؛ باتوجه‌به اینکه مطالبه‌گری از مسئولین وظیفه رسانه‌هاست امیدواریم با اعزام این گروه اهداف و خواسته‌ها محقق شود.

این مسئول با بیان اینکه شناسایی بانوان نخبه، مؤثر و شاخص در زمینه‌های مختلف هنری، فرهنگی، اجتماعی و… در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان از اهداف این گروه خواهد بود، تصریح کرد: همچنین دلجویی از خانواده‌های شهدا، رصد و بررسی مشکلات و مسائل این مناطق از دیگر اهداف است.

در ادامه پس از نماز و صرف ناهار به ساحل زیبای رامسر رفتیم، برخی از دوستان سوار تلکابین شدند تا آسمان آبی را نظاره‌گر باشند و ما نیز مسیر دریای آرام را در پیش گرفتیم.

ساحل رامسر بسیار زیبا و بکر است؛ اما نه صندلی برای نشستن دارد و نه خبری از بلال فروش و آش فروش است، به‌طوری‌که اگر مسافری در این مکان پیاده شود مجبور است در همان رستوران‌های پرزرق‌وبرق و گران غذا بخورد یا قدری تأمل کند.

در ادامه به سمت ساری حرکت کردیم و شب به خانه‌هایمان رسیدیم.

لازم به ذکر است. این برنامه  با حمایت دفتر خبرگزاری دفاع مقدس مازندران، مدیرکل بانوان و خانواده استانداری و فرمانداری رامسر برگزار شد.