آغاز عملیات اجرایی 3 پروژه آب‌رسانی در محمودآباد
آغاز عملیات اجرایی 3 پروژه آب‌رسانی در محمودآباد
در رزوهای پایانی سالجاری و همزمان با گرامیداشت روز شهداء ، عملیات اجرایی 3 پروژه آبرسانی در شهرستان محمودآباد با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی و رفع کمبود و افت فشار آب شروع شد.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران؛ در این  مراسم ابتدا دکتر علیخانی معاون امور عمرانی استاندار ضمن قدردانی از تلاش کارکنان شرکت اظهار داشت: امروز عملیات اجرایی 3 پروژه آبرسانی با 7 هزار متر مکعب مخزن به ارزش 68 میلیارد تومان شروع شده که یقینا بهره برداری از این پروژه‌ها  نقش موثری در تامین آب شرب سالم ، بهداشتی و پایدار برای مردم منطقه خواهد داشت .

در ادامه مهندس بهزاد برارزاده مدیر عامل شرکت طی سخنانی ضمن گرامی‌داشت روز شهداء و مقام شامخ شهیدان گرانقدر و نیز تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب به ویژه در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز اظهار داشت: رسم ما سقایی و تابع مکتب حضرت ابوالفضل (ع) هستیم و در تمام شرایط دغدغه خدمت رسانی به مردم را داریم و علیرغم محدودیت های منابع آبی تلاش می کنیم مشکلات مرتفع و مردم در رفاه باشند.

وی افزود: نگاه حاکم در مازندران استفاده از آب‌های سطحی است و درصددیم با استفاده از آب سد هراز 9 شهرستان و 400 روستا از آب پایدار بهره‌مند شوند که البته در این راستا راهی طولانی در پیش داریم و در حال حاضر با 741 حلقه چاه و 373 دهنه چشمه آب مورد نیاز مردم مازندران تامین می شود لیکن اطراف چاه‌های آب ما را 65 هزار حلقه چاه دیگر محاصره کرده و در کنار خرابی پمپ‌ها و کدورت آب اکنون در شرایط سخت و بحرانی و با اعمال مدیریت ریسک آب گوارا را به منازل مردم می رسانیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به تدوین کتابچه نیازهای آب در استان تصریح کرد: در حال حاضر 20 شهر و 200 روستا در مازندران از تنش آبی رنج می برند که با توجه با تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای جهاد آبرسانی و تلاش دولت سیزدهم 10 هزار روستا در کشور با 7300 میلیارد تومان اعتبار در طرح محرومیت زدایی قرار گرفتند ، سهم مازندران 19 مجتمع آبرسانی با 128 روستا بود که به 200 روستا ارتقا دادیم و در فاز دوم این طرح 600 روستا با پیش بینی 1500 میلیارد تومان اعتبارگنجانده شده که در مرحله عقد قرارداد است.

وی از 630 پروژه در دست اجرای آب‌رسانی در سطح استان مازندران خبر داد و گفت: تلاش داریم این تعداد به 1500 پروژه افزایش یابد تا کام مردم بیشتری از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار شیرین شود.

مهندس برارزاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه های آبرسانی در محمود آباد افزود: خدا را شاکریم که در این روزهای آخر سال کلنگ آغاز عملیات اجرایی 3 پروژه آب‌رسانی شامل احداث یک باب مخزن دو هزار متر مکعبی برای آبرسانی به شهر سرخرود، ساخت دو باب مخزن زمینی به حجم 4 هزار متر مکعب در شهر محمودآباد و نیز احداث یک باب مخزن هزار متر مکعبی در بیشه کلا  با هدف تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و نیز رفع کمبود و افت فشار آب به خصوص در پیک مصرف به زمین زدیم

وی اعتبار پیش بینی شده برای 3 پروژه آبرسانی در محمودآباد را 680 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه ها 124 هزار نفر از مردم شهر محمودآباد، سرخرود و روستای بیشه‌کلا از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران در پایان سخنانش با اشاره به سرانه 191 لیتری مصرف آب در استان خاطرنشان کرد: میانگین سرانه مصرف آب در کشور 150 لیتر است که متاسفانه در استان بالاتر از میانگین قرار داریم لذا ضمن دعوت از مردم رعایت صرفه جویی تقاضا داریم در این جهاد عظیم همکاری کنند.

در ادامه فرماندار محمودآباد  ضمن قدردانی از کارکنان شرکت آبفا در جهاد آبرسانی گفت: شهرستان محمود آباد به ویژه شهر سرخرود با توجه به گردشگر پذیر بودن نیاز به مخازن ذخیره بیشتری دارد که امیدوارم با تامین اعتبارات ملی و استانی این مهم تحقق یابد.

 امام جمعه سرخرود نیز طی سخنان کوتاهی ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت در راستای تشکیل مجمع خیرین و همکاری و مشارکت در این مجمع اظهار داشت: سال گذشته سال سختی از نظر کمبود آب برای ما به ویژه اهالی روستای بیشه‌کلا بوده که امیدواریم با ساخت این مخزن ذخیره مشکل کمبود آب اهالی مرتفع شود.