<strong data-lazy-src=
<strong data-lazy-src=
در همایش بانوان تاثیر گذار استان به نقش بانوان در زمینه ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی، توانمندسازی آنان و اهمیت توجه به سهم آنان در استان اشاره شد.

آیت الله لایینی در همایش زنان تاثیرگذار مازندران گفت: هویت‌یابی و تقویت هویت‌های ایرانی می‌تواند سبب شود در برابر فرهنگ بیگانه بایستیم.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، آیت الله لایینی در همایش زنان تاثیرگذار مازندران گفت: نقش زنان در پیروزی انقلاب ارزنده بوده و قرآن مجید با توصیه بر لزوم تاثیرگذاری به زنان و مردان سفارش می‌کند هادی و راهنما باشند.

او به برخی اغتشاشات در جریانات اخیر اشاره کرد و افزود: هویت یابی و تقویت هویت‌های ایرانی می‌تواند سبب شود در برابر فرهنگ بیگانه بایستیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید بتوانند برای حل مسئله دانشجویان را از نظر ایمانی و معرفتی تقویت کنند و ما باید مسئله‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه را بشناسیم و امروز از مسائل اساسی مسئله حجاب و عفاف است.

آیت الله لایینی به نفوذ دشمن در خانواده‌ها و تغییر سبک زندگی اشاره کرد و ادامه داد: الحمدلله بانوان و آقایان معتقد به فرهنگ ایرانی و اسلامی هستند و بانوان تاثیرگذار در حوزه‌های مختلف می‌توانند ایفای نقش کنند.

به گفته وی، حمایت مادران شهدا سبب افتخارآفرینی شهدا شد و عده‌ای دیگر از بانوان با جهاد اقتصادی و تولید فعالیت دارند.

آیت الله لایینی ورود به مسائل فرهنگی را خواستار شد و افزود: باید از قدرت‌های تاثیرگذاری در حل مشکلات گام برداریم و در حوزه اقتصادی با ورود به خوداتکایی می‌توانیم پیشرفت‌های متعددی به دست بیاوریم.

پیشرفت یک جامعه منوط به توانمندسازی بانوان است

 استاندار مازندران با اشاره به نقش موثر و مهم بانوان در عرصه های مختلف گفت: پیشرفت یک جامعه منوط به توانمندسازی بانوان است و باید به این موضوع توجه لازم شود .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید محمود حسینی پور امروز یکشنبه در همایش بانوان اثرگذار مازندران که در ساری برگزار شد ، افزود : از مهم‌ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی هویت بخشی به زنان است که این هویت بخشی را مرهون امام خمینی (ره) هستیم.


وی ادامه داد : در زمان پیش از انقلاب و پس از آن تمام تلاش ها تمرکز بر جامعه زنان و نقش آنها بود و آنها نقش موثری را در انقلاب اسلامی داشتند .
نماینده عالی دولت در مازندران گفت : از زمانی که زنان وارد عرصه فعالیت شدند، رژیم پهلوی قادر به مقاومت نبود .
وی پیشرفت حقوق و کرامت اسلامی زنان را امر مهمی دانست و افزود: جامعه زنان باید کار فرهنگی را در اولویت قرار دهند با توجه به شبیخون فرهنگی داریم نیازمند هستیم که دژ محکمی از بانوان در برابر تهاجم های فرهنگی داشته باشیم.
حسینی پور ادامه داد : به بانوان پس از انقلاب اسلامی در علم آموزی ، اشتغال ، تصمیم گیری ها و مشارکت اجتماعی توجه ویژه ای شده است.
وی گفت : حمایت از کرامت زنان در همه اجتماع و دستگاههای اجرایی رعایت شود.
استاندار مازندران افزود : ارزش های اعتقادی را مادران امروز و فردا در روح و روان فرزندان شکل دهند.
وی ادامه داد : با توجه به مسایل روز و آمارها ۶۰درصد زنان تحصیلکرده هستند و در آمریکا مدعی عدالت فقط ۵۰درصد زنان از تحصیلات برخوردار هستند.

حسینی پور گفت : زنان آنچنان جایگاهی دارند که در عرصه های مختلف تاثیر گذار هستند و امروز پرورش دختران به گونه ای باشد که الگوهای اصلی دختران در جهان مطرح شوند و این الگوها را جهانی خواهیم کرد.

لزوم توجه به سهم بانوان مازندران

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به توجهات ویژه دولت سیزدهم به حوزه بانوان، گفت : تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای ایجاد مراکز درمان ناباروری ، تکمیل پارک بانوان ساری و تجهیز سالن ورزشی دختران دانشگاه مازندران سهم بانوان استان است .
سمیه قاسمی طوسی افزود : مازندران از ظرفیت بانوان اثرگذار و فعالی برخوردار است و براساس تصمیم معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری مبنی بر شناسایی و تقدیر از بانوان اثرگذار این کار در مازندران پیگیری شد.
وی ادامه داد : بر این اساس بانوان با ورود به سامانه «گوهرشاد»اطلاعات مربوطه را بارگذاری کردند و پس از آن از سوی هیات داوران بررسی و انتخاب زنان اثرگذار برتر انجام شد .


مدیر کل بانوان و امور خانواده استانداری مازندران گفت :از میان ۱۶۸بانوی اثرگذار مازندران انتخاب برترین ها انجام شد.
وی گفت : بانوان با پرچمداری هویت اسلامی و مذهبی در بخش های مختلف جامعه فعالیت می کنند .

اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران پیش از این شناسایی بانوان تاثیرگذار را انجام داده است و از میان بانوان معرفی شده از سوی فرمانداری ها ۱۶۰ بانو براساس شاخص های مورد نظر به عنوان بانوان اثرگذار شناخته شدند.
امروز یکشنبه در همایش بانوان تاثیرگذار مازندران که با حضور “سید محمود حسینی پور”در ساری برگزار شد حدود ۳۰ بانوی موفق و تاثیرگذار استان منتخب و شایسته تقدیر اعلام و از آنها قدردانی شد.