سه رویداد فرهنگی، هنری و ادبی ویژه کودک ونوجوان در نوروز به مناسبت نوروز 1402
سه رویداد فرهنگی، هنری و ادبی ویژه کودک ونوجوان در نوروز به مناسبت نوروز 1402
سه رویداد فرهنگی، هنری و ادبی از سوی کانون پرورش فکری مازندران ویژه کودک و نوجوان برگزار می شود.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران، نخستین جشنواره ادبی ونوشه ویژه شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان استان مازندران از سوی این کانون در سه بخش و برای سه گروه از مخاطبان نونهال، نونگاه و نوجوان کانونی و آزاد برگزار می‌‌شود.

این جشنواره در بخش‌های: شعر- داستان – متن ادبی بوده و موضوع‌های این جشنواره: مادرم، میهن – تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم- مازندران، سرزمین مهر و موضوع آزاد تعیین شده است.

ایجاد زمینه‌ مناسب برای ارائه اثر و بروز استعداد ادبی دختران و پسران کودکان و نوجوان استان مازندران، پرورش نگاه و تقویت اندیشه جهت توجه بیشتر به مسائل انسانی در قالب آثار ادبی، توجه به ظرفیت‌ها و ذخایر ادبی استان- توجه به مفاهیم مهمی چون مادر و میهن مازندران از اهداف این جشنواره می باشد.

پویش جمع‌آوری قصه‌ها و افسانه های شفاهی انجمن قصه گویی مازندران درنظر دارد در راه حفظ گنجینه‌های معنوی فرهنگ و ادب مازندران نسبت به جمع آوری قصه‌های بومی و محلی توسط اعضای انجمن، اعضای مراکز کانون، مربیان و معلمین و … قدم بردارد.

بر همین اساس هم‌زمان با ایام نوروز، کودکان ونوجوانان می‌توانند، در دید و بازدیدهای سال نو با تلفن همراه به ضبط صدای بزرگترها که روایتگر افسانه، قصه، ضرب‌المثل، خاطره و … هستند اقدام نماییند و در این پویش شرکت کنند. این برنامه با هدف، حفظ قصه‌های ارزشمند شفاهی و تبدیل آن به کتاب و انتقال آن به آیندگان انجام می‌شود.

مهرواره استانی هنرهای تجسمی «آیه نگار« واحد آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران در نظر دارد با توجه به اهمیت مقام و جایگاه قرآن کریم و نقش آن در زندگى کودکان و نوجوانان به منظور فهم بیشتر سوره ها و درک صحیح آیات آن مهرواره استانی هنرهای تجسمی تحت عنوان « آیه نگار» را برگزار نماید.

این مهرواره به مناسبت ماه مبارک رمضان ویژه کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شد. شرکت کنندگان می توانند با توجه به موضوعات مشخص شده با نگاهی نو آثاری خالق و با ایده‌های جدید ثبت کنند. موضوع این مهرواره: سوره یاسین، اسماء الله، قصه های قرآن، آیاتی از قرآن کریم که مفهوم ستایش خداوند احسان، نیکوکاری واحترام به والدین را داشته باشد.

بر همین اساس این مهرواره در قالب های اجرایی:نقاشی- تصویرگری- سفالگری- صنایع دستی و خوشنویسی برگزار

می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اصلاعات بیشتر لینک فراخوان این سه رویداد را که در ذیل این خبر قرار داده شده است، بارگیری نمایند.

لینک فراخوان
https://www.kanoonnews.ir/news/324150/