شهر موزه رامسر آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
شهر موزه رامسر آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است
رئیس اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامسر اظهار کرد:شهر موزه رامسر آماده میزبانی از گردشگران نوروزی است.

به‌گزارش ندای تجن به نقل از روابط‌عومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی .گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، نادر سحرخیز یکشنبه ۲۸ اسفند۱۴۰۱ با اعلام خبر فوق گفت: شهر موزه ای رامسر آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامسر مجموعه موزه‌ای شهدای شهر رامسر را مشتمل بر ٧موزه تخصصی و دو موزه باز در وسعتی برابر با ١٢ هکتار شامل موزه هدایای مرمر.موزه عاج.موزه حمام.موزه آوندها.موزه مردم شناسی و موزه تاریخی است که هر کدام از این موزه‌ها در نوع خود کم نظیر هستند به طوری که موزه عاج در خاورمیانه دارای برند و از موزه‌های شاخص به شمار می‌آید.

او همچنین بیان کرد: یکی از موزه‌های این مجموعه ارزشمند موزه تاریخی است که مشتمل بر آثار کشف شده در گورستان ایزوگام دشت دهستان جنت رودبار است که سابقه سکونت بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ سال را در منطقه روایت می‌کند.

سحرخیز رامسر را نگین موزه‌ای کشور دانست و خاطر نشان کرد: اکثریت مهمانان نوروزی حتما در برنامه سفرشان بازدید از این مرکز را دارند و به نوعی این مجموعه در کنار دیگر جاذبه‌های شهرستان رامسر باعث ماندگاری گردشگران در شهر نمونه رامسر شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی رامسر اشاره کرد:در شهر رامسر همچنین سه موزه خصوصی وجود دارد که یکی از آنها موزه مردم شناسی دهکده صنایع‌دستی است و موزه دیگر موزه حیات وحش که به‌صورتی کاملا تخصصی توسط استاد پوررستمی گردآوری شده و آخرین و جدیدترین موزه غذا در محور گردشگری جواهرده که همگی با تمام توان در خدمت گردشگران نوروزی قرار خواهند داشت.

نادر سحرخیز ویژگی شهرستان نمونه رامسر را خاص برشمرد و افزود: عوامل بسیاری از جمله طبیعت خدادادی و مصنوعات بشری رامسر را تبدیل به شهر موزه ای کرده که هر مخاطبی را به خود جذب میل نماید و لازم است از اینگونه ظرفیت‌ها در زمینه اقتصاد گردشگری بهره کافی برده شود.