هلال احمر مرز و حزب و جریان نمی‌شناسد/تاکید بر توجه بیشتر به کمبودهای زیرساختی و پشتیبانی مازندران/هلال احمر استان نیازمند جذب نیرو برای پوشش سواحل است
هلال احمر مرز و حزب و جریان نمی‌شناسد/تاکید بر توجه بیشتر به کمبودهای زیرساختی و پشتیبانی مازندران/هلال احمر استان نیازمند جذب نیرو برای پوشش سواحل است
استاندار مازندران درباره کمبودهای زیرساختی و نیروی انسانی در هلال احمر صحبت کرد و گفت: لازم است تا از منابع و امکانات هلال احمر در مناطق حادثه خیز و محروم استفاده شود.

به گزارش ندای تجن-امروز عصر جلسه ویدئوکنفرانسی مدیرعامل جمعیت هلال احمر کشور در تهران با مدیران استان ها در محل سالن اجتماعات پایگاه هوایی جمعیت هلال احمر مازندران برگزار شد.

غلامعلی فخاری اشرفی در این جلسه با بیان اینکه مازندران از جمله استان‌های حادثه خیز کشور است، گفت:بیش از 13درصد کل عملیات‌ها در استان انجام می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه در سال جاری با 30درصد افزایش لجستیک ظاهر شدیم، ادامه داد:کلیه دستگاه‌های اجرایی خدمات نوروزی را به صورت کمپین و نوروزگاه به مسافران ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه سیاست استانداری در سال جاری این بود که هیچ مسافری در خیابان‌ها نبینیم، افزود:براساس همین سیاست دستگاه‌های اجرایی بیشترین خدمات را می دهند.

فخاری از بهره‌مندی هلال احمر در قالب اعتبارسفر رئیس جمهوری و تملک دارایی با مبلغ 40میلیارد تومان با همکاری استانداری مازندران خبرداد.

استاندار مازندران نیز با بیان اینکه هلال احمر شاید تنها سازمانی که مرز و حزب و جریان و گروه نمی شناسد، گفت:جان انسان‌ها برای این سازمان دارای اهمیت است و تمام شئونات این سازمان از لباس و پرچم تا اعتقادات آرامش بخش است.

سیدمحمودحسینی پور با تاکید براین موضوع که نیروهای هلال احمر استان‌هایی که مقصد گردشگری هستند آموزش دیده باشند، افزود:مهارت امدادگران نشان می دهد که امدادگران جمهوری اسلامی ایران چقدر برای مردم غرورآفرین هستند.

استاندار مازندران با اشاره به نقش آفرینی هلال احمر در هنگام بروز حوادث در کشور که با عنوان فرشتگان نجات نامیده می شوند، گفت:در حوادث سایر کشورها مانند سوریه و ترکیه نیروهای هلال احمر ایران سبب آرامش مردم شدند.

وی با بیان اینکه در سال جاری با هم زمانی عید نوروز و ماه مبارک رمضان پذیرای مسافران بسیاری در استان بودیم به طوری که تا روز گذشته 6میلیون لیتر بنزین در استان مصرف شد، ادامه داد:مسافران بسیاری در روستاها و منازل مهمان مردم استان شدند.

استاندار مازندران به کمبودهایی در زیرساخت‌های استان اشاره کرد و افزود: مازندران با توجه به امکانات محلی به صورت ملی خدمات دهی می کند.

حسینی پور با اشاره به اینکه در برخی از مناطق کشور اقداماتی انجام می گیرد که با همکاری سایر استان ها به نتیجه می‌رسد، افزود:اما در مازندران با توجه به حجم بالای مسافر کمتر به این موضوع توجه می شود.

وی با بیان کمبودهایی نظیر آمبولانس و امکانات فنی و پشتیبانی دهنده در استان، گفت:با توجه به اینکه جمعیت از نقاط مختلف کشور وارد استان می شوند نیاز است به امکانات مازندران بیشتر توجه شود.

استاندار مازندران با اشاره به مشکلاتی که در زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی استان وجود دارد، اضافه کرد:جاده های ما استاندارد لازم را ندارند.

حسینی پور با بیان اینکه جمعیت هلال احمر مازندران آمادگی خدمات دهی در سطح ملی را دارد، افزود:با توجه به حجم خدمات دهی و آغاز اجرای طرح ساحل در تاریخ 15فروردین ماه نیاز به جذب نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: در سال گذشته از توانایی نیروهای هلال احمر استفاده کردیم که سبب کاهش میزان غریق در استان شد و در سال جاری نیز نیاز به همکاری آنان داریم.

لازم به ذکر است در ادامه استاندار مازندران ازواحد کشیک هلال احمر، پاسخگویی اضطراری مخابراتی و رادیویی که با نام خودروی ارتباطات تیپ یک فعال است ومحل آشیانه هلیکوپتر امداد هلال احمرو تمام انبارها و ابزار و تجهیزات هلال احمر استان در محل جاده پلاژ و ساختمان اصلی آن بازدید کرد.

در حال حاضر بسیاری از ابزار و تجهیزات آن چنان که باید مورد استفاده قرار نمی گیرند که استاندار در هنگام بازدید از مسئولان خواست تا در مناطق حادثه خیز و روستاهای استان از این تجهیزات استفاده شود.

استاندار دستور داد که گروه‌های مختلف درمانی در قالب کاروان جهادی از امکانات هلال احمر برای خدمات رسانی به روستاهای دور افتاده و محروم استفاده کنند.

به گزارش ندای تجن – در حال حاضر هلیکوپتر امداد جمعیت هلال‌احمر مازندران 15 روز از ایام یک ماه را در استان و 15 روز دوم را در گلستان به سر می‌برد و مأموریت‌های مشترک را انجام می‌دهد.