فرح‌آباد ظرفیت سایت بین‌المللی را دارد/لزوم احیای جنگل‌های هیرکانی
فرح‌آباد ظرفیت سایت بین‌المللی را دارد/لزوم احیای جنگل‌های هیرکانی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با توجه به ظرفیت های بسیار شهر تاریخی فرح آباد، گفت: فرح آباد می تواند به معنای واقعی یک سایت بین المللی معرفی شود


به گزارش ندای تجن-صادق برزگر امروز در نشست با مدیرکل امور پایگاه های کشور با توجه به ظرفیت‌های بسیار شهر تاریخی فرح آباد، اظهارداشت: فرح آباد می تواند به معنای واقعی به عنوان یک سایت بین المللی معرفی شود.
وی با بیان اینکه شمال کشور همیشه به جاذبه‌های طبیعی معرفی شده است، تصریح کرد: جاذبه های تاریخی و میراثی مازندران‌ هم معرفی شوند.
برزگر با اشاره به قطار گردشگری در استان، گفت: قطار گردشگری از تهران تا سوادکوه فعال است گردشگران بسیاری استقبال می کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با تاکید بر اینکه جنگل‌های هیرکانی باید احیاء شوند، پروژه راه آهن و جنگل‌های هیرکانی در دستور کار باید قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه حدود ۸۰ برج مقبره آرامگاهی در مازندران، گفت: با توجه به این تعداد برج مقبره آرامگاهی در استان باید برای ایجاد پایگاه به این نام برنامه‌ریزی صورت گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران ادامه داد: حوزه میراث فرهنگی مازندران ظرفیت‌های بالایی دارد که باید برنامه محور باشد.
برزگر تاکید کرد: جلسه شورای راهبردی برای پایگاه جهانی عباس آباد باید در دستور کار قرار گیرد.

  • منبع خبر : دریافتی از روابط عمومی