49 هزار نفر تعهد اشتغال مازندران در سال 1402 / سهمیه اشتغال شهرستان‌ها براساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها است
49 هزار نفر تعهد اشتغال مازندران در سال 1402 / سهمیه اشتغال شهرستان‌ها براساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران، سهمیه در نظر گرفته شده برای ایجاد اشتغال در سال‌جاری استان را ۴۸ هزار و ۹۹۰ شغل اعلام کرد و گفت: طبق برنامه؛ تحقق ایجاد اشتغال در هر یک از شهرستان ها بر اساس ظرفیت ها و توانمندی ها خواهد بود. ‎

به گزارش ندای تجن -حسن خیریانپور روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به انتخاب شعار سال رهبر معظم انقلاب با عنوان مهار تورم و رشد تولید، افزود: یکی از راهکارهای تحقق منویات رهبری، توجه بیشتر به رفع مشکلات فراروی واحدهای تولیدی و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

وی با بیان این که، موضوع اشتغال در سال‌جاری باید به‌عنوان یکی از محورهای مهم فعالیت دستگاه های اجرایی مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد، عنوان کرد: برای تحقق سهمیه اشتغال در نظر گرفته شده در سالجاری دستگاه های اجرایی باید در کنار برنامه ها، یک پیوست اشتغال را تهیه و در دستور کار قرار دهند.

معاون استاندار مازندران بر لزوم اهتمام بیشتر دستگاه های اجرایی استان مازندران برای تحقق کامل سهمیه ایجاد اشتغال در سالجاری تاکید کرد و گفت: سهمیه در نظر گرفته شده برای ایجاد اشتغال امسال در هر یک از شهرستان ها براساس ظرفیت ها و توانمندی ها خواهد بود.

خیریانپور، اظهار داشت: به فرمانداران شهرستان های تابعه ابلاغ شد تا در قالب تفاهمنامه چهار جانبه بین فرمانداری ها، اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداری نسبت به پایش ظرفیت ها و ایجاد اشتغال امسال اقدام کنند.

وی با عنوان این‌که مازندران پس از خراسان رضوی دارای کمترین نرخ بیکاری است، اظهار داشت: با همت و تلاش صورت گرفته نرخ بیکاری در استان از ۷.۷ درصد به ۵.۵ درصد کاهش یافت و این استان پس از خراسان رضوی در جایگاه دوم دارای کمترین نرخ بیکاری در سطح کشور قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود سهم شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در ایجاد اشتغال مشخص و به دستگاه ها نیز ابلاغ شده است.

خیریانپور از برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری و شناسایی و احصاء یکهزار و ۱۹۰ فرصت سرمایه گذاری در سال گذشته در مازندران خبر داد و گفت: از ۱۹۲ واحد تملیکی در مازندران، ۱۲۵ واحد صنعتی از تملک بانک ها طی سال گذشته خارج شدند و ۹۱ واحد تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی نیز احیا شدند.

وی به پرداخت ۲ هزار و ۵۲۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در بخش دام و طیور نیز تاکنون ۸۵۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد و مازندران در این بخش رتبه سوم کشوری را در اختیار دارد.

معاون استاندار مازندران در بخش دیگر سخنان خود، افزود: نیازسنجی مهارتی باید توسط دستگاه های اجرایی در دستور کار باشد تا بتوانیم با ارایه آموزش های مهارتی، مشکل اشتغال را رفع کنیم.

خیریانپور ادامه داد: باید با بهره گیری از شرکت های دانش بنیان، به ظرفیت فارغ التحصیلان بیکار نیز توجه بیشتری شود.

وی گفت: در مازندران طرح های عمرانی نیمه کاره زیادی با میانگین پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد وجود دارد که باید بر روی آنها تمرکز کنیم چراکه تکمیل این طرح ها نقش بسزایی در بهبود فضای کسب و کار استان خواهد داشت.

  • منبع خبر : دریافتی از روابط عمومی