ارائه خدمات بشردوستانه به بیش از ۵ میلیون هزار نفر مسافر نوروزی/ رشد ۴۰ درصدی ارائه خدمت
ارائه خدمات بشردوستانه به بیش از ۵ میلیون هزار نفر مسافر نوروزی/ رشد ۴۰ درصدی ارائه خدمت
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: از آغاز طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی که از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ آغاز شد تا‌کنون بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر خدمات توسط نیروهای جمعیت هلال احمر به مسافران نوروزی ارائه شد که ارائه خدمات از رشد ۴۰ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش ندای تجن به نقل از خبرگزاری فارس از قائمشهر، یعقوب سلیمانی عصر امروز در آیین اختتامیه بیست و سومین طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی ۱۴۰۲ که در شهرستان قائمشهر برگزار شد، با بیان اینکه اهمیت برگزاری اختتامیه طرح نوروزی به این جهت است که باید از زحمات عزیزان تشکر کرد، اظهار کرد: جوانان ایرانی در همه صحنه‌ها از بدو حضور داشتند، انقلاب ما نه تنها متوقف نبوده بلکه رو به جلو حرکت کرده و این به برکت شهیدان است.

وی افزود: دشمن خیلی تلاش کرد تا انقلاب را متوقف کند، از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد اما موفق نشد، بیش از ۲۴۰ هزار شهید نوجوانان و جوانان هستند و راه شهیدان ادامه دارد. 

سلیمانی خاطرنشان کرد: از آغاز طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران که از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ آغاز شد تا‌کنون بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر خدمات توسط نیروهای جمعیت هلال احمر به مسافران نوروزی ارائه شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: همچنین نزدیک به ۶۹ هزار نفر از خادمان سازمان، امداد و نجات در بیش از هزار و ۹۷۵ پایگاه امداد و نجات پست نوروزی تلاش کردند که در این زمینه نسبت به سال قبل بیش از ۴۰ درصد رشد داشتیم، امیدواریم خداوند توفیق دهد تا با بصیرت و آگاهی بیشتر خدمت ارائه کنیم.

* ایستگاه شهید بلباسی به‌عنوان پایگاه برتر انتخاب شد

همچنین سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران با بیان اینکه ماموریت اصلی جمعیت هلال احمر ارائه خدمات جهادی به همه مردم است، اظهار کرد: ارائه خدمت بی‌منت به همه اقشار از جمله ماموریت‌های این جمعیت برگرفته از دل مردم است.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند جمعیت هلال احمر در طول انقلاب اسلامی، افزود: فعالان جمعیت هلال احمر کشورمان در حوادثی نظیر سیل، زلزله و غیره نه تنها در داخل کشور بلکه در عرصه‌های بین‌المللی خدمات ارزشمندی داشتند.

حسینی‌پور یادآور شد: آخرین حضور جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در زلزله تاسف بار ترکیه و شهرستان خوی بود که نشان از کارآمدی آن برگرفته از ایران قوی دارد، همچنین در ایام نوروز بیشترین خدمات را به مردم ما ارائه کردند.

استاندار مازندران تصریح کرد: امروز به‌خاطر ارزش‌های بالایی که عزیزان‌مان در جمعیت هلال احمر دارند این مکان ایستگاه شهید بلباسی به حرمت این شهید و قداست این پایگاه به‌عنوان پایگاه برتر انتخاب شد.

وی گفت: جمعیت کثیر میلیونی مسافران در مازندران با حضور گرم شما عزیزان با نهایت آرامش و اعتماد سفر کردند، در ایامی که همه خانواده‌ها در کنار هم هستند نیروهای این جمعیت مشغول ارائه خدمات ارزشمند به مردم بودند که جای تقدیر دارد.