«هنر» را «هنرمند متعهد و انقلابی» زیبا و الهی می‌آفریند
«هنر» را «هنرمند متعهد و انقلابی» زیبا و الهی می‌آفریند

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان مازندران، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در آستانه روز هنر انقلاب اسلامی که به یاد سید اهل قلم شهید مرتضی آوینی، این رویداد ملی گرامی داشته می‌شود، پیامی را به این شرح بیان کردند: «هنر» به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی «دمیدن […]

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان مازندران، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در آستانه روز هنر انقلاب اسلامی که به یاد سید اهل قلم شهید مرتضی آوینی، این رویداد ملی گرامی داشته می‌شود، پیامی را به این شرح بیان کردند:

«هنر» به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی «دمیدن روح تعهد در کالبد انسان است»، و از اینرو همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و پس از آن حماسه غیرت و شجاعت مردان و زنان این سرزمین در دفاع مقدس، «هنر» مفهوم تازه ای یافت و «تعهد» جانمایه آن شد.

در دنیایی که سردمداران کفر و الحاد با تمام ابزار و ادوات رسانه‌ای به جنگ نرم علیه ارزشهای والای انسانی و الهی برخاسته اند، آن چیزی که سرعت تاثیرگذاری بیشتری برای ملتهای آزادیخواه در برابر هجمه های سنگین بداندیشان دارد، پرداختن به هنر متعهد و روایت حقایق است.

شهید آوینی ها در دل بحران و خطر به معنای واقعی هنر را با اندیشه های نورانی و حقیقت جوی خود معنا بخشیدند تا هنرمندان این مرز و بوم بدانند که «هنر» را «هنرمند متعهد» و «هنرمند انقلابی» زیبا و الهی می آفریند.

اکنون بیش از پیش به حضور و جهت گیری هنرمندان انقلابی و متعهد برای تبیین رخدادها و رویدادهای ملی و جهانی نیازمندیم. به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی “مدظله العالی”: «چیزی که خیلی مهم می‌باشد، این است که به کار بردن هنر باید مثل همه‌ی ابزارهای دیگر که حامل یک فکر هستند، جهت‌گیریش خیلی دقیق و روشن و درست بوده باشد و دچار اشتباه در جهت‌گیری نباشد».

اینجانب روز هنر انقلاب اسلامی را به همه فعالان عرصه هنر که متعهدانه و دلسوزانه و با بهره گیری از دانش روز به بصیرت افزایی و گشودن روزنه های امید، رستگاری و روشنگری می پردازند، تبریک می گویم و برای همه آنها سلامتی و سربلندی را از درگاه هنرمند یکتای هستی، خواهانم.