ویژه برنامه افطاری بچه‌های ماه در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد
ویژه برنامه افطاری بچه‌های ماه در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد
هم‌زمان با ماه مبارک رمضان و ولادت امام حسن مجتبی (ع) ویژه برنامه افطاری بچه‌های ماه در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد.


به گزارش ندای تجن -این برنامه از سوی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران و با همکاری کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) ویژه ایتام تحت پوشش این کمیته در سالن سینما کانون ساری برگزار شد.
در این برنامه که با حضور جمعی از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، مدیران و خیران با ضیافت افطاری همراه بود؛ فعالیت‌های متنوع علمی آموزشی، فرهنگی، هنری و ادبی از جمله: نشست روانشناسی ویژه مادران گروه هدف با عنوان « فرزند پروری» به همراه پرسش و پاسخ مادران و روانشناس برنامه اجرا شد.
از دیگر برنامه‌های این ضیافت ماه مبارک رمضان؛ برگزاری کارگاه نجوم، کارگاه سفالگری، ساخت اوریگامی، کارگاه ادبی، قصه گویی، اجرای مسابقه و بازی‌های فکری و اهدای جوایز به برندگان و همه شرکت کنندگان در برنامه بوده ا
مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران در این ضیافت با تبریک ایام و بیان فضیلت ماه مبارک رمضان افزود: در این ماه درهای رحمت به روی بندگان خدا باز است و در این میان کودکان جایگاه ویژه‌ای دارند.
حامد فاضلی در ادامه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه امام علی(ع) است، اظهار داشت: خود حضرت نگاه ویژه‌ای به کودکان و یتیمان داشت و ما هم با اقتدا به آن حضرت، اعتقاد داریم؛ کانون خانه همه کودکان و نوجوانان به خصوص ایتام بوده که حق ویژه‌ای برگردن ما و همه مسؤولان نظام دارند.
وی با تاکید بر اینکه همه کودکان به ویژه ایتام بر ما حق دارند، اظهار داشت: با هماهنگی با کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) پیش بینی شد تا کودکان تحب پوشش این کمیته از خدمات مراکز فرهنگی هنری کانون به صورت رایگان برخوردار شوند.

فرج اله فتح اله پور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نیزبا ضمن ابراز خرسندی از حضور در این برنامه، خطاب به این بچه‌ها گفت: شما عزیزان برای ما انگیزه ایجاد می نمایید که به عنوان خدمتگذاران کوچک شما، زمینه‌ی توسعه زیرساخت‌ها و خدمات لازم به منظور شکوفایی استعدادهایتان را به دقت بیشتری فراهم نماییم، چرا که شما آینده سازان کشور عزیزمان هستید.

میثم معافی، قایم مقام کمیته امداد حضرت امام خمین(ره) نیز در این آیین با از خرسندی از همکاری با کانون پرورش فکری در برپایی این ویژه برنامه بیان داشت: کانون پرورش فکری بستر تربیت فکری و پرورشی کودکان ونوجوانان است.
وی افزود: اگر قرار است بر اساس آموزه‌های دینی و مبتنی برفرهنگ مهدوی در حوزه تربیتی عمل کنیم؛ ریشه‌ای ترین کار، پرورش فکر و اندیشه کودکان ونوجوانان در مسیر تعالیم الهی و قرآنی است.

  • منبع خبر : روابط عمومی کانون