انتشار 926 عنوان کتاب در مازندران
انتشار 926 عنوان کتاب در مازندران
معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از انتشار ۹۲۶ عنوان کتاب در سال گذشته در استان خبر داد.


به گزارش ندای تجن به نقل از ستاد خبری و اطلاع رسانی نمایشگاه بزرگ کتاب، قرآن و محصولات فرهنگی مازندران، علی علوی در جلسه هم اندیشی با نویسندگان و ناشران 21 کتاب بومی مازندران در سالن جلسات اداره کل ارشاد با اشاره به وعده حمایتی استاندار مازندران از فعالان حوزه کتاب و تامین کاغذ نویسندگان گفت: این موضوع را در اداره ارشاد استان مازندران پیگیری می‌کنیم.

دبیر ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب، قرآن و محصولات فرهنگی مازندران، اظهار کرد: 258 ناشر فعال در استان، 926 عنوان کتاب در سال گذشته منتشر کردند که 45 کتاب در حوزه فرهنگ بومی بوده است.

علوی تصریح کرد: باید تلاش کنیم که فرهنگ بومی و اصیل مازندران را به صورت جدی معرفی کنیم. معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره معرفی کتاب‌های انتشار یافته، گفت: بنا داریم از ظرفیت شبکه طبرستان و رسانه‌های استان در این بخش استفاده کنیم و پیگیری‌های جدی‌تر در این زمینه در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است: در این جلسه چند نفر از نویسندگان درباره کتاب انتشار یافته شان توضیحاتی ارائه کردند. مهمترین خواسته‌های نویسندگان و ناشران کتاب در این جلسه، درخواست برای معرفی کتاب در رسانه‌های استان مازندران بود و آنان مساله فروش کتاب را نیز مهمترین دغدغه خود عنوان کردند.

نمایشگاه بزرگ کتاب، قرآن و محصولات فرهنگی از روز گذشته در ساری آغاز و تا 31 فرودین ماه در دو شیفت صبح و عصر پیگیری می‌شود. نماینده 43 ناشر ملی و 13 ناشر استانی در نمایشگاه حضور دارند چهار هزار عنوان کتاب در بیش از 40 غرفه در معرض بازدید علاقمندان قرار دارد.

همچنین غرفه عفاف و حجاب هم در حاشیه نمایشگاه برپا شده که محصولات تولیدکنندگان کشور را به کمترین قیمت و بدون واسطه ارائه می‌دهد.