مراجعه بیش از 18 هزار مصدوم نزاع در سال 1401/لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای کاهش نزاع در جامعه
مراجعه بیش از 18 هزار مصدوم نزاع در سال 1401/لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای کاهش نزاع در جامعه
مدير كل پزشكي قانوني استان گفت : در سال گذشته 18هزار 403 نفر(11 هزار 884نفر مرد و مابقی زن ) به دنبال وقوع نزاع به ادارات پزشکی قانونی مازندران مراجعه کردند که این درقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7 درصد کاهش داشت.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، دکتر علی عباسی افزود : بر اساس اين گزارش بيشترين نزاع به ترتيب مربوط به شهرهاي ساري و میاندرود با عدد 2 هزار 565 بابل با عدد 2هزار 287 و آمل با عدد هزار 969 نفر و كمترين موارد نزاع در شهرستان فریدونکنار با عدد 382 نفرثبت شده است.

شهریور بیشترین ماه

عباسی تصریح کرد : بر اساس گزارش ثبت شده در مراکز پزشکی قانونی استان شهریور با هزار 828، مرداد با هزار 787 و تیر با هزار 778 نفر به ترتیب بیشترین و دی با هزار 50 نفر کمترین ماه گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با تاكيد بر اينكه نزاع و درگيري بيشترين دليل مراجعه افراد به مراكز پزشكي قانوني است تصريح كرد :بخش قابل توجهي از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگيري از طرف مراجع قضايي و انتظامي به مراكز پزشكي قانوني ارجاع مي شود كه بر اساس نوع و ميزان آسيب ديدگي با توجه به قانون مجازات اسلامي براي آنان گواهي صادر مي‌شود.

عضو شورای قضایی استان يكي از دلايل بالا بودن آمار نزاع را پائين بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : مي‌توان با آموزش مهارت‌هاي زندگي به خصوص در سنين پايين ميزان تحمل افراد را در شرايط استرس بالا برد تا افراد به جاي درگيري فيزيكي ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشكلات في ما بين را حل و فصل كنند.