7هزار بانوی ورزشکار سازمان یافته در استان داریم/کسب 16مدال آسیایی از سوی بانوان در سال گذشته
7هزار بانوی ورزشکار سازمان یافته در استان داریم/کسب 16مدال آسیایی از سوی بانوان در سال گذشته
معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان مازندران از فعالیت 7هزار بانوی ورزشکار در استان خبر داد و گفت: درس ال گذشته 16مدال آسیایی از سوی بانوان در سال گذشته کسب شد.

به گزارش ندای تجن – فاطمه خدمتگذاری معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران در گفتگویی از فعالیت چشمگیر بانوان مازندرانی در ورزش گفت و به انجام استعدادیابی در ورزش بانوان تاکید کرد و اظهار داشت: استعدادیابی برای نیل به اهداف ورزش بانوان یک ضرورت است و شرایط را باید در بستر علمی و منطقی برای رسیدن به نسلی پرافتخار و با نشاط فراهم کرد.

خدمتگذاری به کسب اولین سهمیه المپیک پاریس توسط بانوی تیرانداز مازندرانی اشاره کرد و بیان داشت: در سالی که گذشت، در استان مازندران ۷۶ بانوی ورزشکار دعوت شده به تیم ملی داشته ایم که ۲۴ نفر به عضویت در تیم ملی درآمدند. در سال ۱۴۰۰ تعداد ورزشکار دعوت شده به تیم ملی ۱۰۲ نفر بودند که از این تعداد ۳۳ نفر به عضویت تیم ملی در آمده بودند.

خدمتگذاری افزود: البته امسال (سال ۱۴۰۲) تا هم اکنون تعداد دعوت به تیم ملی۲۳ ورزشکار و ۲مربی بودند.

وی از مدال آوری بانوان مازندرانی در آوردگاههای مختلف گفت و افزود: در سال ۱۴۰۱ ورزشکاران مازندرانی ۱۶ مدال آسیایی کسب کردند که از این تعداد ۷ طلا ۵ نقره و ۴ برنز کسب شد.

خدمتگذاری ادامه داد: همچنین ۲۱ مدال جهانی داشته ایم که ۱۳ طلا ۵ نقره و ۳ برنز توسط دختران مازندرانی کسب شد.

معاون امور بانوان افزود: ۶ مدال بین المللی به همراه یک مدال المپیکی که در ورزش ناشنوایان کسب شد در مجموع ۴۴ مدال را برای بانوان مازندرانی به ارمغان آوردند.

این مسئول اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ در مجموع ۲۳ مدال کسب شده بود که ۱۳ مدال آسیایی، ۱۶ مدال بین المللی و ۴ مدال جهانی کسب شده بود.

خدمتگذاری از میزبانی رویدادهای مختلف ورزش بانوان در استان مازندران گفت و بیان داشت: تعداد ۱۷ میزبانی از مسابقات قهرمانی کشور، ۳ میزبانی رویدادهای بین المللی، ۶ میزبانی اردوی تیم ملی را در استان مازندران داشته ایم ‌به دنبال افزایش میزبانی از رویدادهای مختلف در استان هستیم.

معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران از افزایش ورزشکاران سازمان یافته بانو گفت و افزود: تعداد ورزشکاران سازمان یافته بانو ۶۷هزار و 378 نفر هستند که این تعداد در سال ۱۴۰۰ به مقدار ۴۲هزار و 816 نفر بودند.

وی از حضور پرتعداد تیم های مازندرانی در مسابقات کشور گفت و بیان داشت: تعداد تیم های مازندرانی حاضر در لیگ ۲۸ تیم هستند که تعداد این تیم ها در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۶ تیم بودند.

خدمتگذاری همچنین از فعالیت باشگاه های مختلف بانوان گفت و افزود: تعداد باشگاه های خصوصی مختص بانوان ۲۱۷ باشگاه است و باشگاه های مشترک میان آقایان و بانوان 1هزار و 254 باشگاه است.

معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران خاطرنشان کرد: ما برای افزایش مدال آوری و افتخارآفرینی ورزشکاران بانو و فرهنگ سازی ورزش در بین بانوان این استان از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

  • منبع خبر : اداره کل ورزش و جوانان مازندران