کاهش 2 درصدی تلفات ناشی از حوادث كارطی 4 ماه
کاهش 2 درصدی تلفات ناشی از حوادث كارطی 4 ماه
مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : مرگ و مير ناشي از حوادث کار طی 4 ماهه امسال 46 نفر(همگی مرد) هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد کاهش داشت.


به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ، دکتر علی عباسی با بیان اینکه از این موارد 31 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند ،افزود : بر اساس آمارهاي موجود در 4 ماهه سالجاری سقوط از بلندي با 19 فوتي رتبه اول مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار را به خود اختصاص مي دهد و جسم سخت با 10 ، سایر موارد با 9 و برق گرفتگی با 8 فوتی در رتبه هاي بعدي مرگ بر اثر حوادث كار قرار دارند.
خرداد ماه بیشترین فوتی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در 4ماهه امسال بيشترين مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار با 17 مورد در خرداد ماه و كمترين آن با 7 مورد در اردیبهشت ماه ثبت شده‌ است .
شهرستان های ساری و آمل بیشترین شهر
این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طي اين مدت شهرستان‌هاي ساری و آمل هر کدام با 7 و بابل و رامسر هر کدام با 4 فوتي بيشترين و شهرستان‌هاي عباس آباد ، فریدونکنار و سوادکوه و نور هر کدام با یک فوتي كمترين موارد مرگ بر اثر حوادث كار را داشتند.
سنین41 تا 50 سال بیشترین فوتی
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان گفت : بیشترین سن مربوط به افراد 41 تا 50 سال با 12 فوتی و سنین بیش از 61 سال با 2 فوتی کمترین آمار طی 3 ماه گزارش شده است.
کاهش11 درصدی مصدومین حادثه کار
عباسی افزود : بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان طی 4 ماه امسال 263 (250مرد و ما بقی زن ) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش داشت .
عضو شورای قضایی استان ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ايمني در كار ، رعايت استاندارد ها و قوانين مربوطه ، آموزش و ايجاد نظام اطلاع رساني و عبرت از حوادثي كه اتفاق افتاده را از مهمترين راهكارها در راستاي كاهش حوادث ناشي از كار دانست.

)انتهای پیام/