جشن مهر سینمای ایران در مازندران برگزار می‌شود
جشن مهر سینمای ایران در مازندران برگزار می‌شود
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: جشن مهر سینمای ایران با شعار اخلاق، آگاهی و امید با هدف احیای سینمای استان‌ها، بسترسازی برای هنرمندان سینما در شهرستان‌ها، شناسایی، معرفی و تجلیل از هنرمندان برتر حوزه‌های تخصصی سینما ۶ مهرماه در بابلسر برگزار می‌شود.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، محمد روحی از برگزاری جشن مهر سینمای ایران در استان مازندران خبر داد و گفت: به مناسبت گرامیداشت روز ملی سینما با ابتکار سازمان سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی امسال برای دومین سال پیاپی مراسم جشن مهر سینمای ایران و استان‌ها در حال برگزاری است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: جشن مهر سینمای ایران با شعار اخلاق، آگاهی و امید با هدف احیای سینمای استان‌ها، بسترسازی برای هنرمندان سینما در شهرستان‌ها، شناسایی، معرفی و تجلیل از هنرمندان برتر حوزه‌های تخصصی سینما در تهران و استان‌ها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان مازندران از هنرمندان فعال، توانمند و پر افتخار شاخه‌های مختلف هنر هفتم برخوردار است افزود: امسال استان مازندران برای نخستین بار روز پنجشنبه ۶ مهرماه جاری میزبان این رویداد بزرگ و‌ مهم سینمایی در شهرستان بابلسر است.

روحی تشریح کرد: تجلیل از برترین‌های رشته‌های تخصصی همچون تهیه کنندگی، کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی، تدوین، فیلمبرداری، صدابرداری، بازیگری، مدیریت تولید فیلم و منشی صحنه به همراه تقدیر از برترین آموزشگاه سینمایی، برترین مدرس، سینمادار برتر، پژوهشگر برتر فیلم، هنرمند ایثارگر و سینماگر فعال حوزه دفاع مقدس از برنامه‌های پیش بینی شده در دومین جشن مهر سینمای ایران- مازندران است.

وی اضافه کرد: حضور پر شور هنرمندان، پیشکسوتان و فعالان در کنار جوانان و‌ علاقه‌مندان سینما در کنار مدیران و مسولان ملی، استانی و منطقه‌ای در این مراسم پیش بینی شده و قرار است در این مراسم چهار سینماگر شاخص و تاثیرگذار استان نیز معرفی و مورد تقدیر قرار گیرند.