لزوم یادگیری مهارت‌های زندگی برای کاهش نزاع در مازندران
لزوم یادگیری مهارت‌های زندگی برای کاهش نزاع در مازندران

مدير كل پزشكي قانوني مازندران ، آمار معاینات انجام شده نزاع ، طی شش ماه سالجاری در استان را 10هزار و 317 نفر(6671 نفر مرد و ما بقی زن ) اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.به گزارش ندای تجن به نقل از روابط […]


مدير كل پزشكي قانوني مازندران ، آمار معاینات انجام شده نزاع ، طی شش ماه سالجاری در استان را 10هزار و 317 نفر(6671 نفر مرد و ما بقی زن ) اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.
به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، دکتر علی عباسی تصزیح کرد : بر اساس گزارش ارسالی از مراکز استان ، بيشترين نزاع به ترتيب مربوط به شهرهاي ساري و میاندرود با عدد هزار 552، بابل با عدد هزار 290 و نوشهر ، چالوس با عدد هزار 89نفر و كمترين نزاع در شهرستان فریدون کنار با عدد 210 نفرثبت شده است.

خرداد بیشترین ماه
بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، خرداد با دوهزار 4 نفر ،مرداد با هزار 834 و تیرماه با هزار 727 به ترتیب بیشترین و شهریور ماه با هزار476 کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاكيد بر اينكه نزاع و درگيري بيشترين دليل مراجعه افراد به مراكز پزشكي قانوني است ، تصريح كرد :بخش قابل توجهي از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگيري از طرف مراجع قضايي و انتظامي به مراكز پزشكي قانوني ارجاع مي شود كه بر اساس نوع و ميزان آسيب ديدگي با توجه به قانون مجازات اسلامي براي آنان گواهي صادر ميشود.
اين مقام اجرايي استان يكي از دلايل بالا بودن آمار نزاع را پائين بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : ميتوان با آموزش مهارت هاي زندگي به خصوص در سنين پايين ميزان تحمل افراد را در شرايط استرس بالا برد تا افراد به جاي درگيري فيزيكي ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشكلات في ما بين را حل و فصل كنند.