هشدار/افزایش 2 درصدی مرگ‌های حوادث رانندگی طی هفت ماه/آملی‌ها بیشتر درگیر تصادفات خطرناک هستند
هشدار/افزایش 2 درصدی مرگ‌های حوادث رانندگی طی هفت ماه/آملی‌ها بیشتر درگیر تصادفات خطرناک هستند
مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت : در هفت ماه امسال 379 نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش داشت.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، دکتر عباسی افزود : بر اساس آمارها، 305 نفر از تلفات تصادفات هفت ماهه امسال را مردان و ما بقی را نیز زنان تشکیل داده اند.

امل در رتبه اول
شهرستان های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب آمل با 54 ، بابل با 45، ساری با 39 و کمترین آن شهرستان عباس آباد با 5 فوتی گزارش شده است..

افزایش کشته شدگان در همه محورها
از 379 کشته تصادفات هفت ماهه، 271 نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی (با افزایش یک درصدی ) و 108 نفر در حوادث درون شهری، ( با افزایش 4درصدی ) گزارش شده است.

افزایش 5 درصدی مصدومان تصادفات رانندگی

8هزار 594 نفر طی هفت ماهه امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد رشد را نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ، رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از مهم‌ترین شاخصه‌‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی دانست وبرای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و افزود : دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند.پایان پیام