رشد ۳ درصدی تولید برق واحدهای حرارتی
رشد ۳ درصدی تولید برق واحدهای حرارتی
مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور طی هشت‌ماهه امسال با رشد سه درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز ۲۵۵ میلیون مگاوات ساعت عبور کرده است.

به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، اسماعیل نمازی با اعلام این خبر، افزود: نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه با تولید بیش از ۲۵۵ میلیون مگاوات ساعت انرژی توانسته‌اند ضمن تامین بالغ بر ۹۳ درصد برق مورد نیاز شبکه، نقش مهمی در تامین انرژی پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور و گذر موفق از روزهای گرم پیک تابستان امسال داشته باشند.
وی ادامه داد: از این میزان تولید بیش از ۵۳ درصد آن مربوط به واحدهای سیکل‌ترکیبی است که میزان تولید انرژی آن‌ها با افزایش چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۳۷ میلیون مگاوات ساعت رسیده است.
نمازی یادآور شد: در سال گذشته با افزوده شدن هشت واحد بخار جدید در نیروگاه‌های غرب کارون، عسلویه، فردوسی، خرم‌آباد، سبلان، بعثت پارس‌جنوبی(دو واحد) و ارومیه شاهد جهش تولید نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی در هشت‌ماهه امسال به عنوان واحدهای تولید کننده برق دوستدار محیط زیست هستیم.
وی اضافه کرد: تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل‌ترکیبی از کارآمدترین روش‌های بهبود راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور به شمار می‌آید که نه‌تنها برای صنعت برق، بلکه برای محیط‌زیست و صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز بسیار موثر است و در سال‌های آینده شاهد تاثیرات گسترده آن خواهیم بود. تنها از محل افتتاح این واحدهای جدید سالانه دو میلیارد مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.
مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی در پایان گفت: همچنین در این میان سهم واحدهای گازی در تولید برق هشت‌ماهه امسال ۶۰ میلیون مگاوات ساعت و سهم واحدهای بخاری نیز ۵۸ میلیون مگاوات ساعت بوده است.