افزایش طرح توانمندی مشاغل در سال جاری
افزایش طرح توانمندی مشاغل در سال جاری
در راستای اجرای طرح توانمندی مشاغل، ۱۵۰ طرح را در سال ۱۳۹۹ داشتیم که در سال ۱۴۰۲ به ۳۰۰ طرح رسیده است.

ندای تجن-علی باقری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه ستادی برای اجرای برنامه های دهه فجر تشکیل دادیم، گفت : ۱۳۰ برنامه در دستور کار خود داریم که از برنامه های شاخص ما افتتاح ۷ پروژه تعاونی با اعتباری بالغ بر ۱۰۸ میلیارد تومان است که ۸۴۱ نفر عضو دارد و برای ۷۰ نفر اشتغال ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه المپیاد ورزشی کارگران استان در ۲۲ رشته در بابل برگزار می شود، افزود : برگزاری مسابقات قهرمانی کشتی کارگران کشور با ۱۵۰ کشتی گیر در بابلسر اجرا می شود.

باقری تصریح کرد : برگزاری میز خدمت در نماز جمعه ، برگزاری میز ارتباط مردمی به صورت روزانه در اداره کل و ۱۰ دستگاه ادغامی خود در اداره کل ، دیدار با خانواده معظم شهدای کارگری و تقدیر از کارگران نمونه کارخانجات از دیگر مراسمات دهه فجر امسال است.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: افزایش بازدید از کارگاه های پرخطر به ویژه کارگاه پرخطر مشاغل ساختمانی و معادن در سال ۱۳۹۹، ۲ هزار و ۴۸۰ مورد بازرسی و بازدید داشتیم که در سال ۱۴۰۲ به ۴ هزار و ۶۰۰ مورد رسیده است.

وی ادامه داد : در راستای اجرای طرح توانمندی مشاغل، ۱۵۰ طرح را در سال ۱۳۹۹ داشتیم که در سال ۱۴۰۲ به ۳۰۰ طرح رسیده است.

این مسئول اعلام کرد : در استان مازندران کاهش نرخ بیکاری را داشتیم و منابع اعتباری تبصره ۱۶ جزء ۲ بند ب ، ۲ هزار و ۲۳۵ میلیارد تومان منابع اعتباری در سال ۱۴۰۱ و هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات جزء ۴ بند ب تبصره ۱۸ در سال ۱۴۰۲ توزیع شد.

علی باقری ذکر کرد : افزایش میزان صدور مجوز مشاغل خانگی را داشتیم که در سال ۱۳۹۹ ، هزار و ۲۱۷ مورد بود و در سال ۱۴۰۲ این رقم به ۷ هزار و ۴۰۰ مورد رسید.

باقری یادآور شد : مدت زمان صدور مجوز مشاغل خانگی از ۱۲ روز در سال ۱۳۹۹ به ۳ روز در سال ۱۴۰۲ کاهش یافت.

در سال ۱۴۰۱ نرخ مشارکت اقتصادی ۴۴ درصد و نرخ بیکاری ۷.۵ درصد بود که در سال ۱۴۰۲ نرخ مشارکت اقتصادی به ۴۶ درصد افزایش و نرخ بیکاری به ۶.۴ درصد کاهش یافت.