مرگ ۱۷۸نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج/لزوم اجرای محدودیت در فروش قرص
مرگ ۱۷۸نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج/لزوم اجرای محدودیت در فروش قرص
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان افزایش مسمومیت با قرص برنج خواستار اعمال محدودیت‌هایی در نحوه فروش آن شد.

ندای تجن_مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در سال گذشته 178 نفر بر اثر مسموميت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش داشت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران ، دکتر علی عباسی افزود : در سال 1402 از كل فوتی های مسمومیت با قرص برنج در استان 125نفر مرد و ما بقی زن هستند.

بابل بیشترین شهر

در اين مدت شهرستان‌هاي بابل با 37، ساری و میاندرود با 28 و آمل با 26 فوتي به ترتيب بيشترين و کمترین آمار مسمومیت با قرص برنج در شهرستان.های بهشهر و عباس آباد هر کدام 2 فوتی گزارش شده است.

شهریور بیشترین فوتی

بر اساس این گزارش شهریور با 23 ، مهر با 20 و آذر با 19 مورد بیشترین فوتی و خرداد ،تیر هر کدام با 10 مورد کمترین فوتی در آن گزارش شده است.

ضرورت اعمال تدابير سختگيرانه براي جلوگيري از توزيع قرص برنج

عضو شورای قضایی استان خاطر نشان کرد : هر چند طي سال هاي گذشته و طبق آمارهاي موجود شاهد كاهش تلفات قرص برنج در استان بوديم بنابراین برای کاهش مرگ و میر با قرص برنج به گونه‌ای باید اقدام کرد که به آسانی و سهولت در دسترس مردم قرار نگیرد و برای مصارف خاص این قرص باید آن را از مجاری مناسب تهیه کرد و به گونه‌ای عرضه آن باید محدود شود نه اینکه افراد به راحتی بتوانند آن را از مغازه‌ها تهیه کنند.