استاندارگلستان اعلام کرد:نان گران نشد/فروش گندم تا زمان پر شدن سیلوهای استان ممنوع شد
استاندارگلستان اعلام کرد:نان گران نشد/فروش گندم تا زمان پر شدن سیلوهای استان ممنوع شد

استاندارگلستان با تاکید بر ضرورت ثابت ماندن قیمت نان در استان گفت که برای جلوگیری از واردشدن فشار اقتصادی به نانواها، وزن انواع نان در استان ۵۰ گرم کاهش خواهد یافت. به گزارش ندای تجن،هادی حق شناس اظهار داشت: نانوایی‌های دولتی مجاز هستند نان روغنی را با قیمت ۲ هزار تومان و نانوایی‌های آزادپز به […]

استاندارگلستان با تاکید بر ضرورت ثابت ماندن قیمت نان در استان گفت که برای جلوگیری از واردشدن فشار اقتصادی به نانواها، وزن انواع نان در استان ۵۰ گرم کاهش خواهد یافت.

به گزارش ندای تجن،هادی حق شناس اظهار داشت: نانوایی‌های دولتی مجاز هستند نان روغنی را با قیمت ۲ هزار تومان و نانوایی‌های آزادپز به قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ تومان ارایه کنند.وی با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان افزود: نانوایی‌ها در این ماه می‌توانند حداکثر ۱۰ درصد آرد خود را به پخت نان روغنی اختصاص دهند.استاندار گلستان ادامه داد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان در سال جاری می تواند ۲۰ درصد نانوایی‌های یارانه‌ای را به نیمه یارانه‌ای تبدیل کند.

وی در خصوص ممنوعیت فروش گندم استان به مناطق دیگر کشور گفت : با همکاری نیروی انتظامی در زمان برداشت گندم تا زمانی که ظرفیت سیلوهای استان پر نشده کسی حق خروج گندم از گلستان را ندارد.طبق مصوبه آبان پارسال کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان گلستان، قیمت انواع نان یارانه‌ای با احتساب گندم هر کیلوگرم ۶ هزار و ۶۵۰ ریال (۶۶۵ تومان) و قیمت نان آزاد با احتساب گندم هر کیلوگرم ۹ هزار ریال (۹۰۰ تومان) تعیین شده بود.

بر این اساس نان بربری دولتی هفت هزار و ۵۰۰ ریال، نان لواش ۲ هزار و ۷۵۰ ریال، نان بربری آزادپز با چانه متفاوت ۱۵ هزار و ۱۰ هزار ریال، نان لواش آزادپز سه هزار ریال و نان سنگک ۱۵ هزار ریال قیمت‌گذاری شده بود.