سیره علمی و عملی آیت الله کوهستانی باید الگوی نسل جوان قرار گیرد
سیره علمی و عملی آیت الله کوهستانی باید الگوی نسل جوان قرار گیرد

اعضاء شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند . به گزارش ندای تجن، امروز ، اعضاء شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با سیدعباس صالحی وزیر  فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر وی دیدار کردند . در این دیدار که باحضور سید عباس صالحی ؛ وزیر  […]

اعضاء شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند .

به گزارش ندای تجن، امروز ، اعضاء شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با سیدعباس صالحی وزیر  فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر وی دیدار کردند .

در این دیدار که باحضور سید عباس صالحی ؛ وزیر  ، محسن جوادی معاون فرهنگی،عباس ارباب سلیمانی مشاور فرهنگی و دینی ، همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و مهدی محمدی  مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، همچنین ؛ آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران ،سیدعربعلی شریعتی امام جمعه بهشهر ،غلامرضا شریعتی نماینده مردم نکا ،بهشهروگلوگاه در مجلس شورای اسلامی، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، محسن محمدی معاون هنری و سینمایی ارشاد مازندران و مسعودفلاح رییس ارشاد بهشهر برگزار شد ، ابتدا عباس زارع مدیرکل ارشاد مازندران با ارائه گزارشی از روند اجرایی همایش ملی آیت الله کوهستانی پرداختن به شخصیت این عالم وارسته را با ابزار هنر از جمله ساخت فیلم مستند از زندگی و چاپ کتابی از بیانات ارزشمند ایشان را از ویژگی های این همایش دانست و از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا همچنان از این رویداد بزرگ علمی و فرهنگی حمایت کند .

آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان و رییس همایش نیز در سخنانی ، ضمن برشمردن ویژگی‌های علمی، اخلاقی و معنوی مرحوم آیت الله کوهستانی، گفت : آیت الله کوهستانی جدا از علم رسمی، علم عاشقی داشت و این گونه بود که خواص و عوام شیفته ی او بوده و هستند و اگر این شیوه و روش و فرهنگ در جامعه و نسل جوان ترویج داده و نهادینه شود در برابر هجمه فرهنگی بیگانگان مصون خواهیم بود .

حجت الاسلام جباری امام جمعه بهشهر و غلامرضا شریعتی نماینده مجلس نیز در سخنانی از جایگاه والای علمی و مردمی آیت الله کوهستانی گفته و خواستار حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این همایش شدند  .

پس از شنیدن سخنان اعضاء شورای سیاستگذاری همایش ، سیدعباس صالحی ؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن سپاس از برگزار کنندگان این همایش ، جایگاه علمی و عرفانی آیت الله کوهستانی را بالا دانست و گفت : بنده از نوجوانی با نام و جایگاه رفیع معنوی و علمی ایشان آشنا بوده و نسبت به آن مرحوم علاقه وجودی ویژه دارم .

وی افزود : آیت الله کوهستانی در دل مردم جای داشت به طوری که مردم منطقه ایشان را پدر معنوی خود می دانستند و این سنت پیامبر (ص) انسان را به وجد می آورد .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : سلوک معنوی ایشان که همراه با خداباوری عملی بود موجب شد تا برای خدمت به مردم روستا و منطقه خود از جایگاه علمی و حوزه نجف دست بکشد و این از خودگذشتگی و ایثار برای هدفی بزرگ تر بود.

سیدعباس صالحی تاکید کرد : این همایش باید با نگاه و روش درست علمی و متناسب با جایگاه و شان این عالم بزگوار برگزار شود و به ابعاد دیگر از جمله ؛ جایگاه بیت و همسر ایشان نیز پرداخته شود .

وی اظهار داشت : مخاطبان اصلی این همایش نسل جوان عام و نسل جوان حوزه هستند که این همایش باید پیوند  این نسل جوان را با علم و علما مستحکم تر کندو وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حد توان حامی این رویداد فرهنگ و دینی خواهد بود و این افتخاری برای ماست . در پایان ، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولین ، از پوسترفراخوان و کتاب چهل سخن ( کلمات قصار آیت الله کوهستانی ) رونمایی شد ./روابط عمومی ارشاد