وضعیت گلستانی‌ها در سال گذشته:افزایش 4درصدی ازدواج /کاهش 6درصدی فرزندآوری
وضعیت گلستانی‌ها در سال گذشته:افزایش 4درصدی ازدواج /کاهش 6درصدی فرزندآوری

استاندار گلستان اظهار کرد: علی رغم شیوع کرونا در سال گذشته شاهد رشد ازدواج در استان بوده ایم بگونه که در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد ازدواج ۴.۴ اتفاق افتاده است. به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، حق شناس با اشاره به کاهش تولدهای استان در […]

استاندار گلستان اظهار کرد: علی رغم شیوع کرونا در سال گذشته شاهد رشد ازدواج در استان بوده ایم بگونه که در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد ازدواج ۴.۴ اتفاق افتاده است.

به گزارش ندای تجن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، حق شناس با اشاره به کاهش تولدهای استان در سال گذشته نسبت به دو سال قبل تصریح کرد: کاهش ولادت‌های استان در سال قبل ۶.۲ درصد بوده که این میزان از متوسط کشوری که ۶.۹ درصد است, کمتر می باشد.

وی افزود:گلستان رتبه ۶ ولادت در کشور, رتبه ۹ ازدواج و رتبه ۱۷ طلاق در کشور را دارد؛شرط حفظ جمعیت فعلی ازدواج و فرزند آوری و باید از طریق طرح هایی نظیر آنچه در مجلس در حال بررسی است از تشکیل خانواده و تولد فرزند بیشتر حمایت کنیم.

حق شناس خاطر نشان کرد:اگر نرخ جایگزینی جمعیت کمتر از ۲.۱ درصد باشد به معنای آن است که باید بطور جدی به مقوله فرزند آوری توجه شود.

وی ادامه داد: پنجره جمعیتی کشور به سمت بسته شدن حرکت می کند و این بدان معناست که مولدین کشور در ازدواج و تولید در حال کم شدن است و همه باید همکاری لازم را جهت رشد جمعیتی با ارایه مشوق ها داشته باشند. لازم به ذکر است در این جلسه حمیدرضا مطیع مدیرکل ثبت احوال گلستان گزارشی از وقایع چهارگانه استان ارایه کرد و پیرامون آن تبادل نظر صورت گرفت.