از سوی هیئت داوران مرحله استانی بیست و سومین جشنواره قصه گویی استان مازندران برگزیدگان استانی معرفی شدند. به گزارش ندای تجن به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، از سوی هیئت داوران مرحله استانی بیست‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی استان مازندران، اسامی برگزیدگان در سه بخش مادربزرگ ها و پدربزرگ […]


از سوی هیئت داوران مرحله استانی بیست و سومین جشنواره قصه گویی استان مازندران برگزیدگان استانی معرفی شدند.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، از سوی هیئت داوران مرحله استانی بیست‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی استان مازندران، اسامی برگزیدگان در سه بخش مادربزرگ ها و پدربزرگ ها، زنان و مردان، دختران و پسران معرفی شدند.

جشنواره قصه گویی یکی از بهترین دستاوردهای کانون پرورش فکری است
افسون امینی، مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی کانون، در پیامی، ضمن تقدیر از مدیرکل کانون مازندران و همکاران این استان، گفت: جشنواره قصه‌گویی یکی از بهترین دستاوردهای کانون پرورش فکری است.
وی افزود: هر جای دنیا هر دستاورد فرهنگی که در آن ممارست و تداوم است قطعاً پاس داشته می شود و کانون پرورش فکری این افتخار را دارد که ۲۳ دوره جشنواره بین المللی قصه‌گویی را هر سال پر بار تر از سال قبل برگزار کرده و خوشبختانه شیوع بیماری کرونا هم نتوانست این جشنواره را متوقف کند .

قصه‌گویی هنر آگاهی بخشی و همدلی
محمد علی یزدان شناس، مدیرکل کانون مازندران، با تشکر از دست‌اندرکاران جشنواره، عوامل اجرایی، داوران و شرکت کنندگان، به برگزیدگان تبریک گفت و افزود: از نگاه ما همه برگزیده هستند چون در تولید یک اثر فرهنگی هنری اقدام نمودند .
وی با اشاره به اینکه قصه بخشی ازحیات آدمی است، افزود: شادی‌ها و غم‌های زندگی انسان پازلی از بخش‌های زندگی اوست که می‌تواند در قالب قصه‌، روایت‌گر آن باشد.
مدیرکل کانون مازندران قصه‌گویی را هنر آگاهی بخشی و همدلی یاد کرد که دارای ظرفیت گسترده‌ای در حوزه فرهنگی و تربیتی می باشد و می‌تواند امید را به عنوان میراثی ماندگار برای همه کودکان ونوجوانان رقم زند.
یزدان شناس به آمار شرکت کنندگان این جشنواره هم اشاره نمود و بیان داشت:
۲۷۳ نفر تا کنون درمرحله استانی این جشنواره ثبت نام نموده‌اند و این در حالی است که فرصت ارسال اثر به بخش علمی جشنواره هنوز باقی‌ست.
او گفت : ۲۵۲ نفر قصه‌هایشان را در در سایت جشنواره بارگذاری نمودند که از این میان، در بخش ملی ۱۳۴ نفر – بخش پادکست ۳۶ نفر- بخش ۹۰ ثانیه‌ای ۷۸ نفر و بخش بین الملل ۴ نفر مشارکت داشتند.

اعلام اسامی برگزیدگان
هیات داوران بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی استان مازندران با حضور علی‌مراد خرمی، مهدی آرایی و عباس ابوالحسنی قصه‌گویان برگزیده این مرحله از جشنواره را در سه بخش مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها، زنان و مردان، دختران و پسران معرفی کردند.
بر این اساس نفرات اول تا سوم راه‌یافته به مرحله منطقه‌ای با رأی هیأت داوران استان مازندران به شرح زیر معرفی می‌شوند:
در بخش پدر بزرگ ها و مادر بزرگ‌ها :
(مدرن و کلاسیک)
رتبه‌ی اول، عزیز عیسی‌پور، با قصه «کار خدا چه هست؟»
رتبه دوم، علی محمد عباسیان، با «قصه پیر چنگی»
رتبه سوم، محمد عظیم رستم‌پور، با قصه «پسر فقیر و دختر پادشاه»
در بخش شایسته تقدیر: محرم عزیزی با قصه شنگول و منگول.
(آیینی وسنتی)،
رتبه اول، صدیقه کردی با «قصه سهراب و گردآفرید»
رتبه دوم و سوم بخش برگزیده‌ای نداشت .

در بخش زنان و مردان:
(مدرن و کلاسیک)
رتبه اول، هدی کریم، با قصه «افسانه آه»
رتبه دوم، علی بهزادی با قصه «دختر نارنج و ترنج»
رتبه سوم، ثمانه عابدینی طبری با قصه «مارمولک سبز کوچولو»
سمیه احمدی، با قصه «مراد شکارچی» شایسته تقدیر شد.
(آیینی وسنتی)
رتبه اول، صبا گوهری، با قصه «سهراب و گردآفرید»
رتبه دوم ، حسین غلامی، با قصه «سهراب»
رتبه سوم، مرجان حسین نشتایی، با قصه «فردوسی و داستان سیاوش»
و نجمه صیادی با قصه «خوان هشتم» شایسته تقدیر شد.

در بخش دختران و پسران:
(مدرن و کلاسیک)
رتبه اول، فرنیا واحد با قصه «قیچی که دنبال کار می‌گشت»
رتبه دوم، مهسا امیرخانلو، با قصه «به دنبال فلک»
رتبه سوم، ثنا امیری، با قصه «سلطان و آهو»
بهاره موجرلو با قصه شترپر، شایسته تقدیر شد.
(آیینی وسنتی)
رتبه اول، محمد مهدی مرادی، با قصه «زاده شدن سیاوش»
رتبه دوم، مهسا یحیوی، با قصه «سهراب و گردآفرید»
رتبه سوم، پارسا فاضلی‌فر، با قصه «خوان سوم»
و آرتین بنائیه با قصه «فرود سیاوشان» شایسته تقدیر شد.

یادآور می‌شود طبق اصول مندرج در شیوه‌نامه رقابت مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها در مرحله استانی خواهد بود و همچنین در هر بخش، تنها ٢نفر اول زنان و مردان ملی و سنتی و ٢نفر اول دختران و پسران ملی و سنتی وارد رقابت منطقه‌ای خواهند شد.
گفتنی است؛ مرحله‌ی پایانی بیست‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی کانون هم‌زمان با شب یلدا به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.