اهدای بسته‌های تحصیلی به دانش‌آموزان کم‌برخوردار
اهدای بسته‌های تحصیلی به دانش‌آموزان کم‌برخوردار

وقف‌های جدید به‌ویژه در بحث حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست از اهمیت بسزایی برخوردار است که هزینه‌های تحصیل نیز در این راستا تامین می‌شود.

وقف‌های جدید به‌ویژه در بحث حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست از اهمیت بسزایی برخوردار است که هزینه‌های تحصیل نیز در این راستا تامین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی امروز در مراسم طرح مهر تحصیلی در شهرستان بهشهر، اظهار کرد: خداوند در قرآن دو گروه افراد را باعنوان جهادگر و کارشان را باعنوان جهاد یاد می‌کند؛ گروه نخست کسانی که با بذل جان کاری کردند تا نهال انقلاب، قرآن، دین و اسلام بماند و دوم کسانی که با مال خود مجاهدت کردند.
وی افزود: وقف‌های جدید به‌ویژه در بحث حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست از اهمیت بسزایی برخوردار است که هزینه‌های تحصیل نیز در این راستا تامین می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه بیشترین خدمات طی ایام کرونایی توسط اداره کل اوقاف ارائه شد، تصریح کرد: از همان روزهای نخست کرونایی تاکنون در بخش دارو و درمان مردم با مشکلات بسیاری مواجه شدند که اوقاف در این زمینه گام‌های موثری برداشت.
این مسؤول با تاکید بر ضرورت همراهی همه نهادها در این مسیر، خاطرنشان کرد: پیگیر احداث بزرگترین بیمارستان تخصصی سرطانی در غرب استان با نیت موقوفه‌ای در تهران ولی اجرای نیت در مازندران هستیم تا در سال ۱۴۰۰ انجام شود.
حیدری با اشاره به اینکه تجهیزات مختلف پزشکی در بخش‌های مختلف درمانی در موج سیاه کرونایی از محل موقوفات خریداری شد، بیان کرد: ۷۰ درصد موقوفات برای عزاداری شهدا است تا مکتب امام حسین خاموش نماند.
وی با اعلام اینکه عده‌ای بذل جان و برخی بذل مال کردند که این مجاهدت‌ها سرمنشایی برای احیای اسلام و قرآن و مکتب بزرگ شیعه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اهدای 700 بسته تحصیلی از محل موقوفات در استان گفت: باتوجه به کارکردهای مختلف وقف در تمامی ابعاد جامعه نیازمند همراهی بیشتر نهادها هستیم.

*ثبت 8 وقف جدید در بهشهر
محمدحسین فاضلی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهشهر در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ وقف نیاز به بسیج و تبلیغ عمومی است، اظهار کرد: قطعا تمام مردم و رسانه‌ها می‌توانند می‌توانند یاوران وقف باشند.
وی با بیان اینکه در شهرستان بهشهر بیش از ۹۵درصد موقوفات ما عزاداری و اطعام‌دهی سیدالشهدا مکان‌های خاص است، افزود: مردم در این حوزه همت کردند اما امروز مشکلات و معضلات بسیاری در شهرستان و استان وجود دارد که انشالله که همه با هم دست به دست هم دهیم تا مبلغ فرهنگ وقف باشیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهشهر تصریح کرد: امسال چهار وقف جدید را ثبت و چهار وقف جدید را کشف کردیم؛ در مجموع ۸ وقف جدید در شهرستان بهشهر داشتیم که از افتخارات این شهرستان است.
این مسؤول با اعلام اینکه امسال بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه عزاداری و خیرات و حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی طبق نیازهای روز جامعه هزینه شد‌، اضافه کرد: نیازمند همراهی بیشتر واقفان و مردم هستیم که امیدواریم در حوزه وقف دست به دست هم دهیم؛ به این دلیل که هرچه با اوقاف همراه باشیم کمک‌ها بیشتر خواهد بود و عواید موقوفات برای همه مردم است و در راستای نیات واقفان و رفع مشکلات مختلف مردم هزینه می‌شود.