۳ پروژه در هفته ملی کودک افتتاح می شود
۳ پروژه در هفته ملی کودک افتتاح می شود

ویژه ‌برنامه‌های روز جهانی و هفته ملی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مهر ۱۴۰۰ به ‌صورت مجازی و حضوری سراسر استان مازندران اجرا می‌شود.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران، محمد علی یزدان شناس با اعلام این خبر افزود: ویژه ‌برنامه‌های روز جهانی و هفته ملی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مهر ۱۴۰۰ به ‌صورت مجازی و حضوری سراسر استان مازندران اجرا می‌شود.
وی بیان داشت: نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی برنامه‌های این هفته به ریاست مدیر کل امور اجتماعی استانداری مازندران و دستگاه‌های متولی حوزه کودک برگزار شد که هریک از دستگاه‌های عضو کمیته به اجرای ویژه برنامه‌های خاص کودکان ونوجوانان در طول هفته ملی کودک می‌پردازند.
یزدان شناس با اعلام روز شماره هفته ملی کودک، اظهار داشت: «کودک، صلح، بازی و نشاط»، «کودک، باورهای دینی و معنویت»، «کودک، خانواده، آموزش و مهارت‌های زندگی»، «کودک، امنیت، بهداشت و سلامت جامعه»، «کودک، کتاب، هنر و ادبیات»، «کودک، هویت، میراث طبیعی و فرهنگی» و «کودک، رسانه و فناوری‌های نوین» اسامی روزهای هفته ملی کودک امسال می باشد.

او بیان داشت: در کانون پرورش فکری مازندران نیز بیش از 200 برنامه پیش بینی شده است که به صورت مجازی و حضوری برگزار می شوند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران به برخی از برنامه‌های شاخص این ایام اشاره داشت و گفت: افتتاح مرکز فرهنگی هنری بنفشه در مرزن آباد – افتتاح آسمان نمای بادی سیار ویژه مناطق کم‌تر توسعه یافته ساری و آسمان نمای ثابت در مرکز فرهنگی هنری شماره سه ساری- اجرای برنامه آسمان نمای سیار در 5 شهر بزرگ مازندران به منظور آشنایی کودکان با نجوم و پویش مهرگان کتاب – برگزاری جشنواره نمایشنامه خوانی آئینه های روبرو – برگزاری ویژه برنامه تولیدی چرخ و فلک و جنگ شادی – اجرای برنامه فرهنگی پیک امید درمناطق محروم- دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم و سلامت
و نمایشگاه تجسمی به رنگ امید در فضای مجازی از عمده برنامه‌های شاخص استانی کانون مازندران است.