کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اسبوکلا ساری افتتاح شد
کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اسبوکلا ساری افتتاح شد
در راستای ترویج عدالت مطالعاتی در روستاها امروز با حضور نمایندگان مجلس و مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اسبوکلا ساری افتتاح شد.

به گزارش ندای تجن به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، امروز(17 مهرماه) آیین افتتاح کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اسبوکلا شهرستان ساری با حضور منصور علی زارعی و علی بابایی کارنامی نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران و معاونین اداره کل، سرهنگ شعبانی فرمانده بسیج ادارات استان، خانواده‌های معظم شهدا، بخشدار و معاون فرماندار ساری، مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

افتتاح

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در این مراسم با تبریک حلول ماه ربیع الاول و با قدردانی از مسئولان در این مراسم، اظهار کرد: افتخار داریم امروز بیست و نهمین کتابخانه روستایی نهادی در استان را افتتاح کنیم و در مجموع 38 کتابخانه روستایی در استان داریم.

وی با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر 13 کتابخانه در استان مازندران افتتاح شد که همه در روستاها بوده است، افزود: با کمک خیران توانستیم رتبه نخست کتابخانه‌سازی را در کشور کسب کنیم.

ولیپور خاطرنشان کرد: از اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی رسیدن به عدالت فرهنگی است و به همین منظور اقداماتی را برای دستیابی همه افراد به منابع اطلاعاتی در روستاها انجام داده و در حال پیگیری هستیم زیرا این حق همه افراد است که بتوانند به منابع مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

وی با تاکید بر ترویج عدالت مطالعاتی در مناطق محروم تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات تلاش می کنیم لبخند رضایت را بر لبان جامعه کتابخوان بویژه در روستاها به عنوان محور توسعه فرهنگی بنشانیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران بیان کرد: با همه مشکلات و تنگناهای مالی، طی سال‌های اخیر، سعی کردیم طرح‌های مختلفی را در سطح روستاها به جهت ایجاد عدالت مطالعاتی اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه اداره کل کتابخانه‌های عمومی برنامه محوری را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است، گفت: خیران در این سالها پای کار بودند و توانستیم بسیاری از پروژه ها را به سرانجام برسانیم.

افتتاح

منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با قدردانی از اقدامات فرهنگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و همکارانشان در تمام شهرستان ها، اظهار کرد: جامعه ما نیازمند توجه بیشتر به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و این امر در همراهی با کتابخانه های عمومی محقق می شود.

وی حمایت از کتابخانه‌های عمومی را حمایت از فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: باید برای توسعه و حفظ این پایگاه فرهنگی بیشتر تلاش کنیم.

علی بابایی کارنامی دیگر نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان در توسعه و ترویج کتابخوانی در روستاها، تصریح کرد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از اجرای برنامه‌های حوزه کتاب و کتابخوانی حمایت می‌کنند.

وی بیان کرد: تقویت و توجه به حوزه کتابخوانی و افزایش مطالعه کتاب بین مردم زمانی محقق می‌شود که همه دستگاه‌های متولی برای آن تلاش کنند.

در پایان این مراسم از خیرین و خانواده شهید اهدا کننده زمین تجلیل و قدردانی شد.