شهرداری‌ها از ظرفیت گردشگری برای ایجاد درآمد پایدار استفاده کنند
شهرداری‌ها از ظرفیت گردشگری برای ایجاد درآمد پایدار استفاده کنند
به گفته استاندار مازندران، شهرداری ها نیازمند درآمد پایدار هستند و هر شهرداری که به سمت استفاده از ظرفیت گردشگری برای ایجاد درآمد حرکت کند و اولویت مهم شهرداری اولویت مردمی باشد قابل تحسین و تکریم است و امیدواریم پروژه های مختلف دیگر اجرایی شود و امیدواریم همه کمک کنند تا استان مازندران به جایگاه واقعی خود برسد.

استاندار مازندران توجه به توسعه گردشگری را در کنار کشاورزی و صنعتی استان ضروری دانست و گفت : اولویت توسعه مازندران، توسعه گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت است. ‎

احمد حسین زادگان عصر شنبه در آیین افتتاح پارک جنگلی قرمرض شهرستان نکا افزود: بخش گردشگری به دلیل جذابیت های فراوان مازندران که یکی از آنها پارک های جنگلی است دارای ظرفیت های زیادی برای خلق ثروت و ایجاد اشتغال است.

وی توسعه ضابطه مند پارک های جنگلی در استان را به منظور بهره گیری از ظرفیت های گردشگری استان در حین حفظ محیط زیست ضروری دانست و گفت: پارک جنگلی قرمرض ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر در شرق مازندران است و این پارک علاوه بر ایجاد اشتغال، نقش مهمی در افزایش نشاط و شادابی میان مردم منطقه خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در مازندران، سپردن مدیریت پارک های جنگلی همجوار با شهرها به شهرداری ها را برای ایجاد درآمد پایدار این مجموعه ها مهم دانست و افزود: شهرداری نکا از ظرفیت گردشگری و جذابیت های رودخانه برای توسعه ظرفیت های شهری و هم از ظرفیت جنگل ها و منابع طبیعی در توسعه گردشگری استفاده کرده که بیانگر توجه به صنعت گردشگری است.

حسین زادگان گفت: شهرداری ها نیازمند درآمد پایدار هستند و هر شهرداری که به این سمت حرکت کند و اولویت مهم شهرداری اولویت مردمی باشد قابل تحسین و تکریم است و امیدواریم پروژه های مختلف دیگر اجرایی شود و امیدواریم همه کمک کنند تا استان مازندران به جایگاه واقعی خود برسد.

وی با اظهار این که مجموعه پارک جنگلی قرمرض منحصر به فرد است و باید از ظرفیت آن بدرستی استفاده شود، افزود: این مجموعه سالیان سال در کل کشور زبانزد بوده است و اکنون با ایجاد زیرساخت های لازم زمینه اقامت شبانه گردشگر در آن فراهم شده و از این پس باید برای نگه داشتن هرچه بیشتر گردشگر در این منطقه برنامه ریزی شود.

مجموعه تفریحی توریستی قرمرض نکا پس از چندین سال بلاتکلیفی در کمتر از یک سال اخیر مورد توجه قرار گرفت و زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات به گردشگران در این پارک با سرعت مناسب در حال فراهم شدن است.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری